Katarzyna Pawłowska z Jedynki Limaro Kórnik ze srebrnym medalem kolarskich mistrzostw Europy

LUMAR
Katarzyna Pawłowska z UKS Limaro Kórnik wraz z Eugenią Bujak (GK Żyrardów) i Edytą Jasińską (MKS Emdek Budopol Bydgoszcz) zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Polki w litewskim Poniewieżu uzyskały czas 3.27,086 i uległy jedynie gospodyniom Ausrine Trebaite, Viliji Sereikaite i Vaidi Pikauskaite --3.25,237.

Na drugim stopniu podium stanęli także Kamil Kuczyński, Maciej Bielecki i Damian Zieliński (wszyscy Piast Szczecin), którzy w finale z czasem 44,892 przegrali z Niemcami Tobiasem Waechterem, Joachimem Eilersem i Maksem Niederlagiem - 44,381.

W wyścigu punktowym mężczyzn Wojciech Pszczolarski (KLTC Konin) uplasował się na szóstej pozycji. Mateusz Nowaczek (Stal Grudziądz) nie ukończył rywalizacji. Zwyciężył Włoch Elia Viviani.

23-letnia Katarzyna Pawłowska pochodzi z Przygodzic. Na igrzyskach w Londynie zajęła 11 miejsce w indywidualnym wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Ale jej największym sukcesem do tej pory jest złoty medal mistrzostw świata w Melbourne w 2012 w scratchu. Jest pierwszą reprezentantką Polski, która została mistrzynią świata w kolarstwie torowym.

Trzy tygodnie temu na mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym rozgrywanych w Pruszkowie wywalczyła siedem medali - sześć złotych i jeden srebrny.