Kajakarstwo: Polacy siedem razy na podium Pucharu Świata

Polscy kajakarze wywalczyli siedem medali podczas drugich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata, jakie odbyły się w niemieckim Duisburgu.

W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęły Agnieszka Kowalczyk i Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), które wygrały wyścig kajakowych dwójek na 200 metrów. Kowalczyk i Walczykiewicz po pięciu godzinach ponownie stanęły na podium, razem z Karoliną Nają i Eweliną Wojnarowską (Warta Poznań). Biało-czerwone zajęły drugie miejsce w rywalizacji sztafet 4xK1 200, przegrywając tylko z Niemkami.

Na trzecich pozycjach uplasowały się trzy osady: Beata Mikołajczyk i Karolina Naja w kajakowych dwójkach na 500 m, Marcin Grzybowski (Posnania) i Tomasz Kaczor (Warta Poznań) w kanadyjkowych dwójkach na 500 oraz Vincent Słomiński (Stomil Poznań) w kanadyjkowych jedynkach na 500 metrów.

W sobotę na podium stanęła druga w kajakowych jedynkach na 1000 metrów Edyta Dzieniszewska oraz czwórka kajakarek, które były trzecie na dystansie 500 metrów: Małgorzata Wardowicz (Posnania), Magdalena Krukowska, Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) i Agnieszka Kowalczyk.