Kajakarstwo: Marta Walczykiewicz weszła do finału sprintu na MŚ, srebro dla duetu kanadyjkarzy

Marta Walczykiewicz miała powody do radości po piątkowym półfinale MŚ. Jeśli w sobotnim finale popłynie równie szybko z pewnością znajdzie się na podium Waldemar Wylegalski
W węgierskim Segedynie rozpoczęły się finały MŚ w kajakarstwie. W pierwszym dniu srebro zdobyli kanadyjkarze Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński. Pierwszy z nich to były zawodnik Stomilu Poznań. Świetnie w półfinale 200 m kajakarek spisała się Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz). Wicemistrzyni olimpijska wygrała swój bieg i do sobotniego finału (początek o godz. 11.33, relacja w TVP Sport) weszła z drugim czasem (szybciej popłynęła jedynie Nowozelandka Lisa Carrington).

Wysokie, szóste miejsce w wyścigu na 500 m kanadyjkarek zajęła Magda Stanny (Warta Poznań). Wygrała Białorusinka Alena Nazdrova. Poznanianka straciła do niej ponad 8 sekund.

Łubniewski i Śliwiński obronili tytuł wicemistrzów świata na 200 m, przegrywające jedynie o 0.12 sekundy z duetem Hiszpanów. Pół godziny później zawodnicy Politechniki Opolskiej płynęli w finale 500 m i zajęli dopiero ósme miejsce.

W piątek wystartował także Tomasz Kaczor (Warta Poznań) na dystansie 1000 m w rywalizacji kanadyjkarzy. Złoty medalista Igrzysk Europejskich w swoim biegu zajął drugie miejsce. Półfinały odbędą się w sobotę, a finał być może z udziałem poznańskiego zawodnika zaplanowany jest w niedzielę o godz. 12.12.