Kadetki Enei AZS najlepsze, piąte miejsce Biofarmu Basket

Koszykarze Biofarmu Basket Junior zajęli w Memoriale Frankiewicza piąte miejsce
Koszykarze Biofarmu Basket Junior zajęli w Memoriale Frankiewicza piąte miejsce Fot. Archiwum Biofarmu Basket
W miniony weekend odbył się w Poznaniu na Krzesinach VI Memoriał im. M. Frankiewicza w kategorii kadetów, w którym udział wzięło sześć drużyn. Najlepszą z nich okazała się drużyna WKK Wrocław, która wywalczyła komplet zwycięstw. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentacja Polski rocznik 2002, a trzecia w klasyfikacji uplasowała się Jagiellonka Warszawa.

Biofarm Basket Junior Poznań zajął piąte miejsce, a kadra Wielkopolski – szóste. MVP turnieju został Mateusz Kaszowski (WKK Wrocław), a najlepszym strzelcem – Aleksander Wiśniewski (Biofarm Basket Junior).

Z kolei w hali XX LO na Os. Wichrowe Wzgórze w Poznaniu odbył się I Memoriał im. Romana Habera w kategorii kadetek (rocznik 2001). Zwycięstwo odniosła Enea AZS Poznań, która przegrała tylko jeden mecz z kadrą PZKosz. (rocznik 2002), która z kolei była druga i wyprzedziła Kormorana Sieraków. Tuż za podium uplasował się MUKS Poznań. W zwycięskiej ekipie, prowadzonej przez Ryszarda Cudaka wyróżniały się Agata Jędrzejewska i Weronika Długiewicz. Czołową zawodniczką kadry była natomiast ich klubowa koleżanka, Weronika Piechowiak.