MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Już niedługo będzie można zaszczepić się na Stadionie Miejskim. Dziennie punkt wykona ok. 1,5 tys. szczepień

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Pierwsze osoby w nowym punkcie zaszczepione zostaną już 5 maja. Będzie on działał codziennie od godz. 8 do godz. 20, z wyjątkiem dni, kiedy na stadionie odbywają się mecze ligowe.
Pierwsze osoby w nowym punkcie zaszczepione zostaną już 5 maja. Będzie on działał codziennie od godz. 8 do godz. 20, z wyjątkiem dni, kiedy na stadionie odbywają się mecze ligowe. Miasto Poznań/Faceebook
Drugi masowy punkt szczepień w Poznaniu już 5 maja rozpocznie szczepienia przeciwko koronawirusowi. W ciągu tygodnia, jak zapewnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, punkt jest w stanie zaszczepić ok. 7 tys. osób.

- To kolejny punkt szczepień powszechny. Jesteśmy w stanie tygodniowo zaszczepić w nim prawie 7 tys. osób. Ten punkt będzie bardzo istotny w najbliższych tygodniach. Wszystko zależy od tego, ile szczepionek dostaniemy - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Pierwsze osoby w nowym punkcie zaszczepione zostaną już 5 maja. Będzie on działał codziennie od godz. 8 do godz. 20, z wyjątkiem dni, kiedy na Stadionie Miejskim odbywają się mecze ligowe Lecha Poznań lub reprezentacji Polski.

Kolejny punkt szczepień masowych zostanie otwarty w Poznaniu już w środę, 5 maja. Chodzi o punkt zlokalizowany na stadionie miejskim przy ulicy Bułgarskiej. Będzie to drugi punkt szczepień masowych w Poznaniu, obok tego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jego obsługą zajmie się personel Szpitala Miejskiego im. F. Raszei. - Szczepionki dotrą do nas 4 maja. Szczepienia rozpoczniemy dzień później. Póki co dostaniemy 2200 dawek i tyle osób zaszczepimy - mówi Eryk Matuszkiewicz, rzecznik szpitala. Punkt jest już gotowy, a na miejscu pojawił się nasz fotoreporter. Zobacz w galerii, jak wygląda punkt szczepień masowych na stadionie miejskim w Poznaniu.Zobacz galerię zdjęć -->Zobacz także:

Po majówce ruszą szczepienia w punkcie na stadionie miejskim...

Do punktu szczepień będzie można dostać się m.in. komunikacją miejską, a także samochodem osobowym.

- Jeżeli chodzi o komunikację, specjalnie nazwaliśmy przystanek - zamiast Stadion Miejski, będzie Powszechny Masowy Punkt Szczepień. Następnie wchodzimy bramą od ul. Bułgarskiej, idziemy równolegle do ul. Ptasiej, skręcamy w lewo i jesteśmy na miejscu. Jeżeli chodzi o tych poznaniaków, którzy przyjadą samochodem, to dla nich przygotowany został parking od strony ul. Ptasiej

- mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

I dodaje: - Gorąca prośba, by nie przychodzić na szczepienie przed czasem. Góra 10 minut wcześniej, żeby nie robić kolejek Oczywiście, nie spóźniajmy się też na swoją godzinę.

W Polsce obowiązuje lista szczepień, które zgodnie z prawem musi przyjąć każde dziecko. Są one darmowe, a to, kiedy i czy zaszczepiliśmy dziecko weryfikują przychodnie. Na jakie choroby trzeba się szczepić i jakie są ich objawy? Zobacz w galerii listę darmowych i obowiązkowych szczepień --------->

Obowiązkowe szczepienia: Zobacz groźne choroby, na które mus...

Realizacją szczepień na stadionie zajmą się medycy ze Szpitala Miejskiego im. F. Raszei.

- Bez szczepień nie zwalczymy pandemii. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wszystkich służb zajmujących się szczepieniem, ta pandemia nie będzie trwała tak, jak czarna ospa - 200 lat. Wydelegowaliśmy do tego przedsięwzięcia 60 pracowników - lekarzy i pielęgniarki. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy w tej misji uczestniczyć - zwraca uwagę Elżbieta Wrzesińska-Żak, dyrektor szpitala.

Po wejściu do punktu szczepień na pacjentów będą czekały miejsca do wypełnienia kwestionariuszy dotyczących stanu zdrowia, które pozwolą na kwalifikację do szczepienia.

Po opublikowaniu przez firmę Pfizer specyfiki szczepionki przeciwko Sars-CoV-2, pojawiło się wiele niejasności i fake newsów odnośnie tego, kto może, a kto nie może być poddany szczepieniom. Skonsultowaliśmy ten temat z prof. Joanną Zajkowską z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB w Białymstoku i opracowaliśmy wykaz niektórych grup osób (np. kobiety w ciąży, dzieci) oraz wykaz najczęstszych chorób, których występowanie budzi wątpliwości czytelników odnośnie możliwości zaszczepienia.Na kolejnych slajdach odpowiadamy na pytania, czy np. osoby chorujące na nowotwory, cukrzycę, alergie, choroby serca, nadciśnienie tętnicze lub po przebytych udarach lub zawałach mogą być poddane szczepieniom czy nie. Rozwiewamy też wątpliwości odnośnie szczepień kobiet w ciąży, matek karmiących czy też dzieci.Kto nie powinien się szczepić, a kto może to zrobić? Aby przejść do poszczególnych grup pacjentów przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kto nie powinien szczepić się przeciw koronawirusowi? Te oso...

- Bardzo proszę, żeby pisać prawdę, bo może stać się duże niebezpieczeństwo, jeżeli pacjent skłamie, że choruje lub nie choruje na daną chorobę. Przyjmujemy tylko zdrowe osoby. Natomiast ci pacjenci, którzy mają jakieś choroby, albo w miały wstrząs anafilaktyczny, kierowane są na szczepienie do szpitala, gdzie mamy zaplecze anestezjologiczne

- podkreśla Wrzesińska-Żak.

Następnie, wraz z wypełnionym kwestionariuszem pacjenci przechodzą do rejestracji, w której czeka pięć stanowisk i przechodzą do kwalifikacji na szczepienie, którą wykonują lekarze. W punkcie szczepień dostępne jest także szóste stanowisko kwalifikacyjne, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

- Już zaszczepieni pacjenci przechodzą do hali, gdzie odpoczywają 15 minut. Przy wyjściu muszą zapisać się na drugą dawkę. Tam również są cztery stanowiska. Następnie mogą opuścić stadion - informuje dyrektor szpitala im. F. Raszei.

Już niebawem w Polsce zaszczepić się na koronawirusa będą mogły osoby powyżej 80. roku życia. Po nich kolejno ruszą szczepienia populacyjne, które będą odbywać się zgodnie z poszczególnymi etapami Narodowego Programu Szczepień. Obecnie wciąż szczepieni są jedynie medycy i pracownicy placówek medycznych. We wtorek, 19 stycznia licznik już zaszczepionych osób osiągnął około pół miliona. Niestety, w przypadku 164 osób pojawiły się niepożądane odczyny poszczepienne, czyli tzw. NOP. Sprawdź w galerii, jakie działania niepożądane i skutki uboczne mogą wywoływać szczepionki na koronawirusa i jak często pojawiały się one podczas testowania szczepionek Pfizera i Moderny.Zobacz możliwe skutki uboczne szczepionek ---->

Takie są możliwe skutki uboczne i działania niepożądane szcz...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski