Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest okazja przenieść się do średniowiecza! III Dni Księstwa Kaliskiego już w weekend. Znamy program ogromnego festiwalu

OPRAC.:
Maciej Szymkowiak
Maciej Szymkowiak
Jak co roku, na wydarzenie przybędzie książę Bolesław Pobożny oraz księżna Jolenta, którzy staną na czele uroczystego pochodu rycerskiego, który wyruszy z ulicy Zamkowej punktualnie o godzinie 15 w kierunku Baszty Dorotki.
Jak co roku, na wydarzenie przybędzie książę Bolesław Pobożny oraz księżna Jolenta, którzy staną na czele uroczystego pochodu rycerskiego, który wyruszy z ulicy Zamkowej punktualnie o godzinie 15 w kierunku Baszty Dorotki. mat. prasowy
W sobotę i niedzielę, 17-18 września, odbędą się III Dni Księstwa Kaliskiego, czyli Ogólnopolski Festiwal Plenerowy Widowisk Historycznych. Jest to największy tego rodzaju festiwal związany z kulturą średniowiecza w naszym regionie.

III Dni Księstwa Kaliskiego

To trzecia edycja kultowego wydarzenia w Kaliszu. Tym razem uczestnicy spotkają się przy Baszcie Dorotce oraz w Parku Miejskim na polanie przy Bazylice św. Józefa.

Jak co roku, na wydarzenie przybędzie książę Bolesław Pobożny oraz księżna Jolenta, którzy staną na czele uroczystego pochodu rycerskiego, który wyruszy z ulicy Zamkowej punktualnie o godzinie 15 w kierunku Baszty Dorotki.

Pochód zakończy symboliczny akt lokacji miasta Kalisza oraz symboliczne nadanie społeczności żydowskiej Statutu Kaliskiego. Po pochodzie (około godz. 15.30) rozpocznie się duży Jarmark Średniowieczny, na którym czekać będzie wiele atrakcji. Wśród nich: pokaz ogniowy, tańce i śpiewy pieśni średniowiecznych, walki rycerskie, warsztaty średniowieczne i atrakcje dla dzieci. Będzie też wiele stoisk i kramów. Wydarzenie będzie trwało w sobotę do godz. 20.15.

III Dni Księstwa Kaliskiego. Atrakcje podczas jarmarku:

  • Symboliczny akt lokacji miasta Kalisza oraz symboliczny akt nadania społeczności żydowskiego Statutu Kaliskiego.
  • Występ artystyczny dzieci ze szkoły podstawowej nr 12 im. Bolesława Pobożnego Występ chóru Duodecimus ze szkoły podstawowej nr 12 im. Bolesława Pobożnego Zespół muzyki dawnej Brevis Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej – pokazy walk rycerskich.
  • Zespół Belriguardo – pokaz tańca średniowiecznego oraz żonglerka flagami.
  • Zespół muzyki dawnej Żniwa.
  • Grupa NAM TARA pokazy ogniowe.
  • Warsztaty ze średniowiecznym Skrybą Tomaszem z Kancelarii Komesa Mikołaja Bronisza.
  • Wystawa obrazów Jakuba Multana „Władcy Polski związani z Kaliszem” Wspólny taniec „Belgijka” Kramy, stoiska średniowieczne.

W niedzielę, 18 września, w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i męczennika (franciszkanie) o godz. 16 rozpocznie się uroczysta msza święta.

Wydarzenie odbywa się w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Połączeni Dziedzictwem”, pod Honorowymi Patronatami: prezydenta Kalisza i biskupa Kaliskiego.

„Głos Wielkopolski” jest patronem medialnym festiwalu. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz ze środków miasta Kalisza.

27 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyła się premiera głośnej sztuki „Irena”, czyli musicalu o losach Ireny Sendlerowej, Sprawiedliwej Wśród Narodów. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia! Zobacz więcej zdjęć --->

Historia Ireny Sendlerowej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. M...

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski