IV Liga: Unia Swarzędz ze zwycięstwem na stulecie klubu, Nielba Wągrowiec jedynym zespołem z kompletem punktów

Jakub Kowalski
Mikołaj Panowicz zdobył swoją debiutancką bramkę w barwach Unii Swarzędz. Unici wygrali w starciu z Iskrą Szydłowo i zrobili sobie idealny prezent na setne urodziny powstania klubu. Jan Piechota/Unia Swarzędz
Weekend przyniósł sporo emocji na boiskach IV ligi. Siedem zespołów wciąż nie doznało porażki, udany początek sezonu notują spadkowicze, którzy w tym momencie są jednymi z faworytów do awansu. W fotelu lidera wciąż wygodnie zasiada Nielba Wągrowiec, a tuż za jej plecami niespodziewanie plasuje się Polonia Marcinki Kępno.

Przegląd wydarzeń na boiskach IV ligi rozpoczynamy od Szydłowa, do którego wybrali się piłkarze Unii Swarzędz. Goście obchodzili w ten weekend stulecie utworzenia klubu, a 3 punkty miały być idealnym urodzinowym prezentem. Już w 16. minucie debiutanckie trafienie w barwach unitów zanotował Mikołaj Panowicz.

Przyjezdni przeważali i kwadrans później prowadzili już dwiema bramkami. Piłkę w siatce, po podaniu Paczyńskiego, umieścił 19-letni Marek Nyćkowiak. Iskra złapała kontakt po przepięknym trafieniu z rzutu wolnego, ale nie zmieniło to obrazu gry i wciąż przewagę mieli goście. W drugiej połowie podopieczni Tomasza Bekasa nie wystrzegali się błędów i pozwolili gospodarzom wyrównać po samobójczym trafieniu. Cudownym uderzeniem z dystansu popisał się jednak 18-letni Błachowicz i Unia ostatecznie przywiozła komplet punktów do Swarzędza.

Kapitalne spotkanie mogli obejrzeć kibice w Międzychodzie, choć sympatycy Warty po meczu nie wracali do domu w dobrych nastrojach. Ich drużyna świetnie weszła w spotkanie z LKS Gołuchów, zdobywając bramkę już w 10. minucie. Zaledwie 6 minut później na tablicy wyników widniał już remis, a inicjatywę całkowicie przejęły “Żubry”, szybko inkasując rywalom kolejne gole. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie w doliczonym czasie gry, ustalając wynik na 4:2 dla gości z Gołuchowa.

Powody do radości mogą mieć również w Kępnie. Polonia Marcinki odnotowała kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem pokonując beniaminka IV ligi - Koronę Piaski. Gospodarze obejrzeli w tym spotkaniu aż dwie czerwone kartki, zdołali strzelić sobie dwa gole samobójcze i pozwolili rywalom na ustalenie wyniku w ostatnich minutach spotkania. Goście z Kępna okupili wygraną poważnym urazem Amadeusza Rachela, którego czeka teraz dłuższa przerwa.

Wiele było opinii na temat Nielby Wągrowiec, która po spadku z III ligi straciła znaczną część składu i nie przystępowała do nowego sezonu jako absolutny faworyt. Mimo to, podopieczni Radosława Kołackiego po trzech kolejkach mają komplet punktów, a w miniony weekend zwyciężyli na trudnym terenie w Pobiedziskach.

Huraganiści pierwsi objęli prowadzenie w tym spotkaniu, ale szybko stracili bramkę wyrównującą, a w drugiej połowie pozwolili żółto-czarnym się przełamać i w pierwszych minutach po przerwie przegrywali już 1:2. Wynik meczu nie uległ zmianie i pozwolił ekipie z Wągrowca utrzymać się na pozycji lidera.

Wyniki spotkań 3. kolejki IV ligi

Iskra Szydłowo 2-3 Unia Swarzędz, Olimpia Koło 0-2 Mieszko Gniezno, Huragan Pobiedziska 1-2 Nielba Wągrowiec, Victoria Ostrzeszów 2-3 Victoria Września, Centra Ostrów Wlkp. 2-1 Wilki Wilczyn, Korona Piaski 0-3 Polonia Kępno, Kotwica Kórnik 0-0 KKS II Kalisz, Warta Międzychód 2-4 LKS Gołuchów, Tarnovia T. Podgórne 3-1 Obra Kościan

Lech Poznań WAGs. Piękne żony i partnerki piłkarzy Kolejorza...

Wielkopolska skrywa w sobie wiele wyróżniających się obiektów piłkarskich zachwycających m.in. świetnym położeniem czy nowoczesną infrastrukturą. Stadiony w małych miejscowościach posiadają również ciekawą historię, którą postanowiliśmy przybliżyć w zestawieniu najlepiej położonych obiektów piłkarskich w naszym regionie. To nasz subiektywny ranking.Zobacz najładniejsze obiekty piłkarskie w Wielkopolsce ---->

10 najładniejszych i najlepiej zlokalizowanych stadionów pił...