III liga. Wygrana Lecha II, Sokół już nie jest liderem

LUMAR, MAC
Sokół Kleczew
Sokół Kleczew sokol.kleczew.pl
Sokół Kleczew nie jest już liderem grupy drugiej. W 13. kolejce rozgrywek piłkarze z Kleczewa zremisowali trudny wyjazdowy mecz z Wdą Świecie 2:2 i spadli w tabeli na trzecią pozycję. Rezerwy Lecha pokonały we Wronkach Chemika Bydgoszcz 3:1.

Na pierwsze miejsce powrócił Bałtyk Gdynia, który o dwa punkty wyprzedza Gwardię Koszalin oraz Sokoła Gdynianie mają też jeszcze do rozegrania zaległy mecz 10. kolejki u siebie z Elana Toruń (4 grudnia). W czołówce panuje olbrzymi tłok. Zajmujący dziewiątą lokatę Świt Skolwin traci do prowadzącego Bałtyku zaledwie pięć punktów.

Kleczewianie przystępując do spotkania w Świeciu zdawali sobie sprawę, że aby mieć pewność pozostania w fotelu lidera muszą spotkanie wygrać. Nie zdołali tego uczynić, a i tak są chyba w miarę zadowoleni, bo do przerwy po bezbarwnej grze przegrywali już 0:2 i wszystko wskazywało na drugą z rzędu porażkę. Po zmianie stron mecz miał jednak zupełnie odmienny przebieg. Zdecydowaną przewagę osiągnęli podopieczni trenera Marcina Woźniaka i zdołali uratować cenny punkt. Kleczewianie mogli wygrać, ale w końcówce meczu, mimo kilku okazji do zdobycia gola, zabrakło skuteczności,

Wobec potknięcia Sokoła, szanse na objęcie przodownictwa w tabeli miało kilka zespołów. W sobotę liderem została Gwardia Koszalin, która przed własną widownią pokonała najsłabszy na razie zespół rozgrywek, Leśnika Manowo 2:0, a koszalinian wyprzedził z kolei w niedzielę Bałtyk, po wyjazdowej wygranej 3:0 z rezerwami Pogoni Szczecin.

Siódme zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Lecha II Poznań. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia zasłużenie pokonali we Wronkach Chemika Bydgoszcz 3:1. po golach Dawida Kurminowskiego, Niklasa Zulciaka oraz Kacpra Chodyny. Po przerwie goście zdołali wprawdzie strzelić gola kontaktowego, ale inicjatywę cały czas posiadali lechici i w ostatnich sekundach Chodyna przypieczętował wygraną poznaniaków.

W derbach regionu Jarota Jarocin przed własną widownią lepszy od Górnika Konin. Bardzo potrzebujący punktów koninianie w 10. minucie objęli wprawdzie prowadzenie, ale po przerwie to gospodarze zdobyli dwie bramki i wygrali.

Po fatalnym początku sezonu coraz lepiej radzi sobie Polonia Środa Wielkopolska. Tym razem zespół Sławomira Suchomskiego pokonał plasujący się w czołówce Świt Skolwin 1:0. Gola na wagę trzech punktów pięć minut przed końcem strzelił Michał Stańczyk.

Po pięciu kolejnych meczach bez porażki, w tym czterech zwycięskich. przegrał KKS Włókniarz Kalisz, ulegając na wyjeździe GKS Przodkowo 1:3. Dwie pierwsze bramki zdobył dla gospodarzy Łukasz Stasiak, który z 12 golami otwiera klasyfikację strzelców. Na pierwszego gola rywali kaliszanie szybko zdołali odpowiedzieć i do przerwy był remis, ale po zmianie stron do siatki trafiali tylko piłkarze z Przodkowa.

W 13. kolejce piłkarze grupy II trzeciej ligi strzelili 25 bramek. Bilans pogorszyło spotkanie na wyspie Wolin, gdzie Vineta bezbramkowo zremisowała z Elaną Toruń.

13. kolejka trzeciej ligi (grupa II)
Lech II Poznań – Chemik Bydgoszcz 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 Dawid Kurminowski (33), 2:0 Niklas Zulciak (36), 2:1 Dawid Janicki (73), 3:1 Kacper Chodyna (90).

Polonia Środa Wielkopolska – Świt Skolwin 1:0 (0:0). Bramka: Michał Stańczyk (85).

Vineta Wolin – Elana Toruń 0:0.

Jarota Jarocin – Górnik Konin 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Piotr Radoszewski (10), 1:1 Jakub Czapliński (51), 2:1 Michał Grobelny (82).

Wda Świecie – Sokół Kleczew 2:2 (2:0). Bramki: 1:0 Patryk Kiełpiński (17), 2:0 Kiełpiński (44), 2:1 Łukasz Cichos (55), 2:2 Tomasz Kowalczuk (78).

GKS Przodkowo – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 Łukasz Stasiak (14), 1:1 Rafał Jankowski (29), 2:1 Stasiak (48), 3:1 Mateusz Frankowski (79).

Gwardia Koszalin – Leśnik Manowo 2:0 (0:0). Bramki 1:0 Mateusz Kołodziejski (40), 2:0 Michał Szubert (90).

KS Chwaszczyno – Pogoń Lębork 3:1 (1:1). Bramki: 0:1 Łukasz Kłos (21), 1:1 Krzysztof Wicki (41), 2:1 Przemysław Duda (60), 3:1 Kacper Łazaj (66).

Pogoń II Szczecin – Bałtyk Gdynia 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Wojciech Zyska (24), 0:2 Tomasz Bejuk (72), 0:3 Bejuk (87).