Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

III Brydżowy Memoriał im. Bolesława Ostrowskiego już za nami. Arcymistrzowska para zajęła drugie miejsce w doborowej stawce

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Tak wyglądało otwarcie III Memoriału im. Bolesława "Bola" Ostrowskiego. W rozgrywkach brydżowych wzięły udział 64 pary
Tak wyglądało otwarcie III Memoriału im. Bolesława "Bola" Ostrowskiego. W rozgrywkach brydżowych wzięły udział 64 pary Archiwum Magdaleny Ostrowskiej
W minioną niedzielę w Poznaniu rozegrano 3. edycję Memoriału Bolesława „Bola” Ostrowskiego. W imprezie wzięło udział 128 zawodników, w tym wyjątkowa para arcymistrzów.

– Piotr Gawryś i Krzysztof Jassem to arcymistrzowie światowi, których tytułami MŚ i ME można by obdzielić kilka brydżowych federacji. Nie przypominam sobie jednak, by kiedykolwiek wcześniej zagrali w parze. Nam z Magdaleną Ostrowską to się udało, z czego jesteśmy dumni – tłumaczył Piotr Cieśliński, prezes Poznańskiego Klubu Brydżowego i jednocześnie wiceprezes Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego.

Zobacz też: Gwiazdy brydża sportowego nie tylko na otwarciu memoriału

Gawryś z Jassemem turnieju w poznańskim hotelu Sheraton jednak nie wygrali. Uczyniła to para Jarosław Hilbrecht/Józef Grewling (Poznański Klub Brydżowy/Flux-Medical Boguniewo). Trzecie miejsce zajął pochodzący ze Słupska Andrzej Twardowski, tym razem grający w parze z Jackiem Leśniczakiem, pod szyldem Connectora PAB Poznań.

– Poziom turnieju był najwyższy z dotychczasowych. Oprócz wspomnianych arcymistrzów mieliśmy czołówkę graczy z Wielkopolski i z innych regionów w kraju. Naprawdę obsada była doborowa i chcielibyśmy, żeby rozgrywki stały na równie wysokim poziomie za rok – dodał Piotr Cieśliński.

Kilka zdań warto napisać też o memoriałowym patronie, czyli o Bolesławie „Bolu” Ostrowskim.

Był on postacią nietuzinkową w środowisku brydżowym. Swoje życie zawodowe związał ze Słupskiem, choć pochodził z Pruszkowa. Dwukrotnie zdobywał Puchar Europy, wielokrotnie mistrzostwo Polski z Czarnymi Słupsk, a z reprezentacją Polski złoty medal podczas Olimpiady Brydżowej w Seattle (1984 r.).

– Kiedy „Bolo” grał, kibice oblegali stół. Grywał z bardzo znanymi osobistościami. Nawet w wielodniowych maratonach „Bolo” grał niezwykle równo i skutecznie, a najlepiej przy pierwszych stołach – wspominała jego córka, poznanianko-słupszczanka Magdalena Ostrowska.

Honorowy patronat nad imprezą sprawowała Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, a wsparcia turniejowi udzieliły firmy: catering 5 PD, Sheraton, City Garden SPA, Coffee Lab, Gehwol, Ziaja, Toyota Bońkowscy, Renata Dancewicz, Krzysztof Jassem, Krzysztof Martens, Lulu Cafe, Ot.Otwarta, Restauracja Thai-Thai w Poznaniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

MECZ Z PERSPEKTYWY PSA. Wizyta psów z Fundacji Labrador

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski