Hokej na trawie: Polska reprezentacja na zgrupowaniu w Chile

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie mężczyzn, przygotowująca się do kwalifikacji olimpijskich (18-26 lutego w New Delhi), od kilku dni jest na zgrupowaniu w Chile. Dla biało-czerwonych to ostatni etap przygotowań do turnieju w Indiach.

Dwudziestoosobowa kadra Polski pod wodzą holenderskiego trenera Basa Dirksa podróżowała do Santiago (via Paryż i Sao Paulo) półtora dnia. Ale już w miniony piątek Polacy rozegrali pierwszy z siedmiu zaplanowanych pojedynków sparingowych. Pierwszym rywalem była młodzieżowa reprezentacja Chile. Polacy wygrali to spotkanie 3:1 (3:0), a zagrali w nim wszyscy zawodnicy, którzy pojechali na zgrupowanie.

Następnego dnia biało-czerwoni zremisowali z pierwszym zespołem Chile 1:1 (0:1). Nasza drużyna odczuwała chyba trudy podróży, bo mimo niezłej gry, oddała inicjatywę gospodarzom w pierwszej części spotkania. Po przerwie Polacy wypracowali sporo sytuacji podbramkowych, ale brakowało skuteczności.

- Chile to dobry przeciwnik dla nas na tym etapie przygotowań. To my musimy kreować grę, a nie nasz rywal. W drugiej połowie nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji. na naszą postawę miała też wpływ zmiana strefy czasowej - tłumaczył trener Dirks.
W poniedziałek Polacy po raz drugi zagrają z reprezentacją Chile. Hokeiści wrócą do kraju 31 stycznia.

Polska - Chile U-21 3:1 (3:0)
bramki: Szymon Oszyjczyk (10), Marcin Strykowski (18), Mateusz Poltaszewski (19).

Polska - Chile 1:1 (0:1)
bramka: Mirosław Juszczak (43-kr).