Hokej na trawie. Grunwald i Pomorzanin z kompletem punktów

Grunwald Poznań (czerwone koszulki)
Grunwald Poznań (czerwone koszulki) Łukasz Gdak
W pierwszej lidze hokeja na trawie mężczyzn wciąż z kompletem punktów pozostają mistrz Polski Grunwald Poznań i wicemistrz kraju Pomorzanin Toruń, które nadają ton rozgrywkom także w obecnym sezonie. Grunwald prowadzi w tabeli wyprzedzając Pomorzanina korzystniejszą różnicą bramek.

W niedzielę mistrzowie Polski odnieśli trzecie przekonujące zwycięstwo wygrywając w Gnieźnie ze Stellą 8:3 (3:3). Beniaminek z Gniezna dotrzymywał kroku poznaniakom tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron wyższość podopiecznych trenera Jerzego Wybieralskiego, którzy formalnie byli gospodarzami spotkania, nie podlegała już dyskusji.

Pomorzanin w miniony weekend wzbogacił swój dorobek o sześć punktów, najpierw bowiem w sobotę w meczu zaległym z pierwszej kolejki pokonał w Poznaniu AZS Politechnika 3:2, a dzień później na swoim boisku rozgromił zamykającą tabelę Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie 8:1. W Poznaniu hokeiści Politechniki dwa razy doprowadzali do wyrównania, ale decydującego gola i tak trzy minuty przed końcem strzelili torunianie.

Drużyna Politechniki poprawiła sobie nastroje w niedzielę, kiedy pokonała 3:2 inny zespół ścisłej czołówki LKS Gąsawa. W Poznaniu odbył się jeszcze jeden interesujący mecz, w którym AZS AWF Poznań zasłużenie wygrał z ł UKS Start 1954 Gniezno 3:1.

Tylko jednym punktem musiała zadowolić się Polonia Środa Wielkopolska, która, mimo, że po 18. minutach prowadziła 2:0 tylko zremisowała w regulaminowym czasie na wyjeździe z beniaminkiem Ósemką Tarnowski Góry 2:2, przegrywając spotkanie w karnych zagrywkach.

W klasyfikacji strzelców z dziewięcioma golami prowadzi hokeista Grunwaldu Poznań Waldemar Rataj.