Henryk Synoracki mistrzem Europy w Myśliborzu! W niedzielę poznaniak zdeklasował rywali!

Henryk Synoracki już na początku sezonu może się pochwalić mistrzowskim tytułem
Henryk Synoracki już na początku sezonu może się pochwalić mistrzowskim tytułem Fot. Archiwum Wiktora Synorackiego
Motorowodniak PKM LOK Poznań, Henryk Synoracki, został w niedzielę mistrzem Europy w klasie O-175, zdobywając 1100 pkt. Na zawodach w Myśliborzu wyprzedził Marcina Zielińskiego (1025 pkt) i Słowaka Attilę Hencza (619). Szóste miejsce zajął Sebastian Kęciński z Trzcianki.

Poznaniak w sobotę był czwarty i drugi, a w niedzielę wygrał oba wyścigi finałowe. Zieliński dwukrotnie zwyciężał z kolei w sobotę, a w niedzielę nie ukończył trzeciego biegu, a w czwartym był trzeci. – Rywalom w drugim dniuposypał się sprzęt. Natomiast silnik ojca okazał się niezawodny – mówił syn 67-letniego motorowodniaka, Wiktor Synoracki.