Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:0. Zatrważająca impotencja strzelecka. Zobacz oceny lechitów

W Zabrzu byliśmy świadkami nudnego 0:0.Zobacz oceny piłkarzy Kolejorza -->
W Zabrzu byliśmy świadkami nudnego 0:0.Zobacz oceny piłkarzy Kolejorza -->Lucyna Nenow
Lech Poznań przedłużył dobrą passę w Zabrzu, nie przegrał tu od listopada 2017 roku, ale jest niewyobrażalnie nieskuteczny, po nie potrafił strzelić gola już od 450 minut! Tak słabej ofensywy już dawno nie miał. To, co zaprezentował na stadionie Górnika w ataku woła o pomstę do nieba. Dobrze, że chociaż dojechała "defensywa".

Lech Poznań nie potrafi strzelić gola już od 450 minut. Ten mecz pokazał, jaki jest słaby w ataku. Nie ma zawodnika, który potrafiłby wykreować namiastkę sytuacji bramkowej. Słabo to wygląda.

W porównaniu do zakończonego klęską w Częstochowie, meczu z Rakowem, trener Mariusz Rumak przeprowadził kilka zmian w wyjściowej jedenastce. Na ławce rezerwowych wylądowali Joel Pereira i Antonio Milić. Nie było też Michała Gurgula, Dino Hoticia oraz pauzującego za kartki Filipa Marchwińskiego.

W pierwszej połowie, ta zupełnie na nowo skonfigurowana obrona spisywała się nawet nieźle. Niestety w ofensywie Kolejorz, był tak jak w poprzednich trzech meczach kompletnie bezzębny. Co prawda dwie niezłe sytuacje miał Kristoffer Velde, ale Norweg, choć zmienił fryzurę, znów bardzo irytował.

Górnik, też nie prezentował się olśniewająco, więc do przerwy obserwowaliśmy nudny mecz.

Po zmianie stron Kolejorz się trochę ożywił. Groźnie strzelał Velde, celnie uderzył też Filip Szymczak. Potem do głosu doszedł Górnik. Dwa razy dobrze zachował się Mrozek, broniąc strzały Podolskiego i Krawczyka. W końcówce piłkę meczową miał natomiast Szymczak, ale powiedzieć, że napastnik Kolejorza był zagrożeniem dla zabrzan, byłoby grubą przesadą.