Gol piłkarza Sokoła Kleczew stadiony świata! Trzecioligowcy wrócili z przytupem

Wielkopolskie drużyny rozpoczęły zmagania w rundzie wiosennej w III lidze
Wielkopolskie drużyny rozpoczęły zmagania w rundzie wiosennej w III lidze Czesław Kościelski
Trzecioligowcy na start. W miniony weekend odbyły się pierwsze wiosenne spotkania na tym poziomie rozgrywkowym. Początek marca nieźle zapamiętają zawodnicy Pogoni Nowe Skalmierzyce, Noteci Czarnków oraz Sokoła Kleczew, którzy wygrali swoje mecze. Gracz tego ostatniego zespołu - Mateusz Wzięch - popisał się bramką, której nie powstydziliby się piłkarze z czołowych europejskich lig.

W sobotę doszło do dwóch derbowych spotkań w Wielkopolsce. Jako pierwsi rozpoczęli piłkarze Noteci Czarnków oraz Polonii Środa Wielkopolska.

Polonia rozpoczęła strzelanie. Jednak to za mało na Noteć

Mecz derbowy zawsze wywołuje spore emocje. I nie inaczej było tym razem. Początek spotkania to nieznaczna przewaga piłkarzy z Czarnkowa, jednak strzelanie rozpoczęli gracze ze Środy Wielkopolskiej. W 33. minucie Marcin Kaczmarek został autorem pierwszego gola dla średzian w 2024 roku w oficjalnym spotkaniu i to wystarczyło, aby goście do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Noteć musiała się ocknąć, żeby myśleć o korzystnym rezultacie. I tak w efekcie było. Po godzinie gry do siatki trafiali już tylko czarnkowianie. I to aż trzy razy. Najpierw w 63. minucie do remisu doprowadził Brajan Burzyński. Do akcji wkroczył również najlepszy strzelec III ligi grupy II, czyli niezawodny Wiktor Kacprzak. W 67. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 3:1. Dzięki tej wygranej Noteć przeskoczyła w tabeli Polonię.

Unia Swarzędz rozpoczęła wiosnę od porażki

W drugim derbowym spotkaniu do Swarzędza przyjechała drużyna Pogoni Nowe Skalmierzyce. Spotkanie odbywało się wyjątkowo na boisku ze sztuczną murawą. Pojedynek przypominał starcie dwóch zaawansowanych bokserów, którzy wyczekiwali na ten jeden cios.

Przez długi czas kibice w podpoznańskiej miejscowości goli nie widzieli. Dopiero w 85. minucie Patryk Palat pokonał Andrzeja Budnika i to Pogoń może cieszyć się z trzech punktów na początek rundy wiosennej. Ta wygrana pozwoliła wskoczyć zespołowi z Nowych Skalmierzyc na czwarte miejsce w tabeli, zrównując się punktami z trzecim Zawiszą.

Mateusz Wzięch z Sokoła Kleczew z golem sezonu

Świetnie weekend będą wspominać gracze Sokoła. Kleczewianie, mimo że zajmują miejsce w dolnych rejonach tabeli, nie muszą się martwić o byt w III lidze. Tym bardziej że bardzo pewnie pokonali rezerwy Pogoni Szczecin na ich terenie aż 4:1.

Zwycięstwo ani przez chwile nie było zagrożone. W 10. minucie strzelanie rozpoczął Mateusz Wzięch, którego gol z pewnością będzie kandydował do bramki sezonu w III lidze. Uderzenie zawodnika Sokoła można oglądać w nieskończoność.

Bramka Mateusza Wzięcha oraz pozostałych graczy z rezerwami Pogoni:

Po godzinie gry było już 4:0 dla przyjezdnych za sprawą trafień Przemysława Kity, Jakuba Wajmana i Michała Grobelnego, który również może cieszyć się z bardzo pięknego trafienia. Gola na otarcie łez dla Portowców zdobył Mateusz Kaczorek.

Wyniki 19. kolejki III ligi (grupa II):

Pogoń II Szczecin - Sokół Kleczew 1:4, Unia Swarzędz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:1, Flota Świnoujście - Stolem Gniewino 0:1, Unia Solec Kujawski - Błękitni Stargard 2:3, Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz 1:0, Wikęd Luzino - Vineta Wolin 3:0, Noteć Czarnków - Polonia Środa Wielkopolska 3:1, Gedania Gdańsk - Świt Skolwin 0:1, Cartusia Kartuzy - KP Starogard Gdański 1:1.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

To był tydzień, który wstrząsnął Lechem Poznań. Kolejorz najpierw odpadł z Pucharu Polski, a w niedzielę skompromitował się w starciu z Rakowem Częstochowa. Kibice Kolejorza są załamani i nie ma im się co dziwić. Natomiast internauci mają używanie. Te memy o Lechu Poznań mówią wszystko. Zobaczcie --->

Oto memy po klęsce Lecha Poznań. Kibice są zdruzgotani, a in...