GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim: Złoty gol Kaleinkovasa na wagę złota. Oświęcimianie zostali mistrzami Polski ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Katowiccy kibice wspierali zespół GKS w meczu z Unią Oświęcim głośnym dopingiem  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Katowiccy kibice wspierali zespół GKS w meczu z Unią Oświęcim głośnym dopingiem Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. lucyna nenow
W rozegranym 14 kwietnia siódmym meczu finałowym Tauron Hokej Ligi GKS Katowice przegrał po dogrywce z Re-Plast Unią Oświęcim 0:1. Oświęcimianie po 20 latach znów zostali mistrzem Polski. Złotego gola na wagę złota strzelił Mark Kaleinkovas. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim.

Złoty gol Kaleinkovasa na wagę złota. Unia Oświęcim mistrzem Polski

Dopiero siódmy meczu finałowy, a konkretniej jego dogrywka, wyłonił mistrza Polski w hokeju. Tytuł wywalczyła Re-Plast Unia Oświęcim pokonując na lodowisku w Satelicie GKS Katowice i wygrywając rywalizację o złoto w play off 4:3.

To dziewiąte złoto w historii oświęcimskiego klubu. Unia czekała na ten sukces dokładnie 20 lat, a w niedzielny wieczór przerwała dominację katowiczan.

Spotkanie w Katowicach rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Później oglądaliśmy na tafli małej hali Spodka zaciętą walkę. Na lodzie często iskrzyło i nikt nie odpuszczał, bo zarówno jednak jak i druga drużyna doskonale zdawała sobie sprawę ze stawki tego pojedynku.

W I tercji inicjatywa należała do katowiczan wspieranych gorącym dopingiem przez blisko 1,5 tysiąca kibiców w komplecie wypełniających trybuny Satelity. Linus Lundin radził sobie jednak ze strzałami graczy GieKSy. Unia atakowała głównie z kontry, lecz też bez efektu.

II tercję goście zaczęli w przewadze, bowiem po zakończeniu pierwszej części na ławkę kar odesłany został Sam Marklund. Świetną okazję miał Erik Ahoppelto, ale John Murray nie dał się pokonać.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM

Katowiczanie również nie wykorzystali osłabienia rywali, ale w końcówce tej odsłony mocno nacisnęli na rywali. Drogi do siatki nie znalazła jednak dobitka Mateusza Bepierszcza strzału Jakuba Wanackiego, a Santeri Koponen i Sam Martkund obili krążkiem słupek bramki Unii.

W III tercji przewaga GKS jeszcze wzrosła. Na bramkę oświęcimian sunął atak za atakiem, lecz szwedzki bramkarz gości spisywał się bez zarzutu. Unia miała problemy w wyjściem z własnej tercji, ale udało jej się wyprowadzić kilka kontr i sam na sam z Murrayem znalazł się Jan Sołtys.

Gola się jednak nie doczekaliśmy, bo obie drużyny grały bardzo uważnie w obronie i po raz czwarty w finałowej serii konieczna była dogrywka. W niej musiało paść rozstrzygnięcie, bo regulamin rozgrywek nie przewidywał w meczu decydującym o złocie karnych.

W dogrywce Carl Ackered trafił w słupek, a sędziowie długo analizowali na wideo czy nie było bramki dla gości. Później indywidualną akcją popisał się Mark Kaleinkovas i to właśnie gol Litwina przesądził o tytule mistrzowskim dla Unii.

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 0:1 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0, dogr. 0:1)

Bramka 0:1 Mark Kaleinikovas (67)