Futsal: Dwa zwycięstwa Akademii FC Pniewy na początek play-off

Marek Lubawiński
Michał Wojciechowski w sobotę i niedzielę zdobył trzy gole dla Akademii FC Pniewy Krzysztof Kaczyński
Piłkarze Akademii FC Pniewy w sobotę i niedzielę dwukrotnie pokonali we własnej hali Gwiazdę Ruda Śląska w pierwszych meczach ćwierćfinałowych play-off ekstraklasy futsalu. W pierwszym meczu podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha wygrali 3:0, a w drugim spotkaniu zwyciężyli 7:3. Na tym etapie rozgrywek gra się do trzech zwycięstw. Do trzeciego, i ewentualnie czwartego pojedynku dojdzie 21 i 22 kwietnia w Rudzie Śląskiej.

- Jestem dobrej myśli, wierzę w swój zespół i oczywiście dwa zwycięstwa - mówił przed spotkaniami z Gwiazdą Klaudiusz Hirsch, trener Akademii FC.

- Chciałbym utrzeć nosa Akademii - twierdził z kolei Rafał Krzyśka, szkoleniowiec Gwiazdy, strzegący także bramki zespołu z Rudy Śląskiej.

Trener gości był jednak zbyt dużym optymistą, bowiem pniewianie wygrali dwa razy, a w sobotę prowadzenie objęli już w drugiej minucie. Po znakomitej akcji Bartosza Łeszyka gola zdobył Dariusz Pieczyński. W 20. minucie drugiego gola po znakomicie wyprowadzonej kontrze zdobył Michał spotkania ustalił w ostatniej minucie meczu Dominik Solecki, który wykorzystał przedłużony rzut karny z 10 metrów. Chwilę później piłki do pustej bramki nie zdołał wpakować Frane Despotović i mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Akademii FC.

W niedzielnym spotkaniu goście zagrali zdecydowanie odważniej, dzięki czemu kibice w pniewskiej gali oglądali bardzo ciekawe spotkanie. Oba zespoły strzeliły 10 goli, ale znów lepsi okazali się broniący mistrzowskiego tytułu gracze Akademii FC. Strzelecki festiwal rozpoczął Carlos Calvo Diaz, Hiszpan grający w barwach Akademii FC, a zakończył niezawodny Daniel Lebiedziński, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Również dwa razy na listę strzelców wpisał się Michał Wojciechowski, reprezentant Polski.

Pierwszy mecz ćwierćfinału play-off
Akademia FC Pniewy - Gwiazda Ruda Śląska 3:0 (2:0).
Bramki:
1:0 Dariusz Pieczyński (2), 2:0 Michał Wojciechowski (20), 3:0 Dominik Solecki (40. przedłużony rzut karny).

Drugi mecz ćwierćfinału pla-off
Akademia FC Pniewy - Gwiazda Ruda Śląska 7:3 (3:1)
Bramki:
1:0 Diaz (7), 1:1 Jonczyk (12), 2:1 Lebiedziński (18), 3:1 Wojciechowski (19), 4:1 Wojciechowski (27), 4:2 Łeszyk (27. samobójcza), 5:2 Despotović (36), 6:2 D. Pieczyński (38), 6:3 Słonina (38), 7:3 Lebiedziński (40)

Akademia FC: Foltyn, Jankowski - Łeszyk, D. Pieczyński, Caceres, Hurtado, Diaz, Mika, Despotović, Solecki, Wojciechowski, Lebiedziński.
Gwiazda: Krzyśka, Widuch - Hajnc, Piasecki, Siadul, Działach, Słonina, Zabłocki, Jonczyk, Hewlik, Martyn, Łuszczek.

**Chcesz skontaktować się z autorem informacji?