Euforia pod siatką w Poznaniu, MKS i Krispol też wygrały

Barbara Cembrzyńska w sobotnim meczu zaimponowała wszechstronnością i młodzieńczą fantazją Fot. Archiwum Impelu Wrocław
Pierwszoligowe drużyny siatkówki z naszego regionu dobrze będą wspominać sobotnie mecze. Wszystkie trzy ekipy odniosły zwycięstwa, a tylko APP Krispol Września straciły punkt w Krakowie, wygrywając 3:2 z AZS AGH.

Bardzo efektownie wypadła inauguracja sezonu przed własną publicznością w Poznaniu. Beniaminek I ligi, Enea Energetyk, nie oddał seta dotychczasowemu liderowi z Gliwic. Zainteresowaniem meczem w hali przy ul. Chwiałkowskiego było tak duże, że spora grupa kibiców musiała oglądać mecz z korytarza. Poznańskie siatkarki wspaniale odwdzięczyły się kibicom za głośny doping. Charakter pokazały zwłaszcza w drugim secie, kiedy przegrywały 13:16. Bohaterką tej partii i MVP całego spotkania została 20-letnia przyjmująca Barbara Cembrzyńska.

- Tydzień temu w Wieliczce na parkiecie pojawiłam się dopiero w czwartym secie. Nie wynikało to ze słabszej dyspozycji, tylko raczej z tego, że mamy wyrównany skład. Dzisiaj zagrałam od początku i cieszę się, że pomogłam drużynie w wygranej. Czy można nazywać już nas rewelację rozgrywek? Myślę, że to stanowczo za wcześnie, bo sezon dopiero się rozpoczął - przyznała utalentowana zawodniczka Enei Energetyka.

Poznanianki w środę o godz. 17 zmierzą się w Kalisz Arenie w derbowym spotkaniu z MKS Kalisz. Będzie to starcie niepokonanych drużyn, bo kaliszanki w sobotę rozprawiły się na wyjeździe z AZS AWF Warszawa i wygrały tak samo jak Enea, czyli 3:0.

Cenne zwycięstwo po tie-breaku odnieśli też wrześnianie pod Wawelem. Pomarańczowi po trzech kolejkach są wiceliderem I ligi.