Energetyk Poznań cieszył się i... smucił

Siatkarki Energetyka Poznań nie miały w niedzielę swojego dnia
Siatkarki Energetyka Poznań nie miały w niedzielę swojego dnia Fot. Adrian Wykrota
Prawdziwy siatkarski maraton odbywał się przez trzy ostatnie dni w Arenie. Młodziczki sześciu klubów rywalizowały bowiem o awans do turnieju półfinałowego MP. Najlepsze okazały się zawodniczki Energetyka Poznań, wygrywając w finale z Redą Ciechocino 2:0.

To kolejny awans młodzieżowej drużyny Energetyka do fazy półfinałowej w zmaganiach o mistrzostwo kraju. Takiego sezonu poznański klub nie miał jeszcze nigdy.

Trzecie miejsce zajął inny wielkopolski klub, a mianowicie UKS Śmigiel, który wprawdzie przegrał sobotnie derby z Energetykiem w półfinale, ale pokazał lwi pazur w niedzielnym pojedynku o trzecią lokatę, wygrywając z drużyną MTS Kwidzyn 2:0
Niedzielne świętowanie w Arenie nie przeniosło się niestety do kameralnej hali przy ul. Bukowskiej, gdzie seniorki Energetyka rozegrały awansem pierwszy mecz o awans do turnieju finałowego II ligi z najlepszą drużyną grupy południowo-zachodniej, Eco AZS Uni Opole.

Poznanianki przeciwstawiły się rywalkom w pierwszym secie, przegrywając go po nerwowej końcówce. W kolejnych partiach ekipa Marcina Patyka gasła w oczach. Najpierw przegrała seta do 15, a następnie w beznadziejnym stylu uległa opolankom do 10. Na nic się zdały korekty w składzie i uwagi trenera. W tej sytuacji rewanż w stolicy polskiej piosenki wydaje się już tylko formalnością.

(Info z Polski - 20.04.17)

– Między dorosłą a młodzieżową siatkówką jest ogromna różnica. Nie mamy jeszcze tak dużego potencjału wśród seniorek, by myśleć o awansie do I ligi. A sukcesy młodziczek i innych grup młodzieżowych będą na pewno procentować w przyszłości – tłumaczył Robert Rakowski, prezes Energetyka.

Pierwszy mecz o wejście do turnieju finałowego II ligi:
Energetyk Poznań – Eco AZS Uni Opole 0:3 (23:25, 15:25, 10:25)
Wyniki turnieju ćwierćfinałowego MP młodziczek w poznańskiej Arenie
finał: Energetyk Poznań – Reda Ciechocino 2:0
o 3. miejsce: UKS Śmigiel – MTS Kwidzyn 2:0
półfinał: Energetyk – UKS 2:0
mecze eliminacyjne: Energetyk – Trójka Sulechów 2:1, Energetyk – MTS Kwidzyn 2:1