Energa MKS Kalisz. Przerwana wspaniała seria kaliskich piłkarzy ręcznych. Przegrali po dziewięciu zwycięstwach

MAC, LUMAR
Energa MKS Kalisz. Przerwana superseria kaliskich piłkarzy ręcznych
Energa MKS Kalisz. Przerwana superseria kaliskich piłkarzy ręcznych Andrzej Kurzyński
Na dziewięciu zakończyła się seria zwycięstw piłkarzy ręcznych Energi MKS Kalisz. W sobotę w spotkaniu czwartych drużyn obu grup PGNiG Superligi, kaliszanie przegrali przed wypełnioną po brzegi hali Kalisz Arena z Chrobrym Głogów 25: 29 (14:14). Zespół z Kalisza zszedł z boiska pokonany po raz pierwszy w tym roku, po siedmiu z rzędu wygranych meczach ligowych i dwóch zwycięstwach w Pucharze Polski.

Podopieczni trenera Pawła Ruska, mimo porażki, zajmują czwarte miejsce w tabeli grupy pomarańczowej oraz ósme w zbiorczej tabeli całej PGNiG Superligi i wciąż zachowują szanse nawet na trzecią pozycję w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Kaliszanie nie zdołali zrewanżować się rywalom za jednobramkową porażkę w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Głogowie – 26:27.

Sobotni mecz zapowiadał się jako bardzo zacięty i wyrównany, ale takim był tylko w pierwszej połowie. Nieco lepiej w spotkanie rozpoczęli głogowianie. którzy prowadzili 2:0, 3:1 oraz 5:3, ale gospodarze nie ustępowali, w 15. minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (6:5 po golu Marka Szpery) i od tego momentu zaczęła się gra bramka za bramkę. Do przerwy był remis 14:14 i końcowy rezultat pozostawał sprawą całkowicie otwartą.

Kluczowy dla losów spotkania okazał się początek drugiej odsłony. Choć zespół z Kalisza rozpoczął tę część gry w podwójnej przewadze, nie zdołał tego wykorzystać, a w 40. minucie przegrywał już czterema bramkami (19:15), a po kwadransie różnicą aż siedmiu goli (16:23). Podopieczni i trenera Ruska próbowali jeszcze podjąć walkę, ale takiej przewagi doświadczony zespół z Głogowa już nie roztrwonił, przez moment wygrywał nawet dziewięcioma bramkami, zasłużenie wywożąc z Kalisza cenne trzy punkty.

Drużyna Chrobrego zagrała bardzo dobrze i konsekwentnie, ale bohaterem meczu i ojcem sukcesu przyjezdnych był bramkarz Rafał Stachera, który w drugiej połowie zatrzyma kaliskiego beniaminka. W końcówce, kiedy losy spotkania były rozstrzygnięte. gospodarzom pozostało jedynie powalczyć o jak najniższe rozmiary porażki i ten cel zespół z Kalisza osiągnął.

Najwięcej bramek dla Energi MKS Kalisz zdobyli: Michał Drej 7, Kamil Adamski 5; najwięcej dla Chrobrego: Adam Babicz 8.

Następne spotkanie kaliszanie rozegrają już w środę 7 marca na wyjeździe z wicemistrzem Polski Orlenem Wisłą Płock, a w Kaliszu zaprezentują się 10 marca w spotkaniu z NMC Górnikiem Zabrze.