Enea Młodzieżowe MP i MP Młodzików w wioślarstwie na Torze Malta. Zawodnicy Posnanii zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej

W weekend na Malcie zaroiło się od adeptów wioślarstwa. Czy któraś z tych osad dopłynie kiedyś na igrzyska olimpijskie? Fot. Karol Maćkowiak
W miniony weekend na Torze Regatowym Malta odbyły się ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki Posnanii, którzy w klasyfikacji ogólnej zajęli drugie miejsce.

To były nieco nietypowe zawody rozgrywane w skrajnie różnych warunkach. Sobota przywitała wszystkich słoneczną pogodą i niewielkim wiatrem, natomiast niedzielna rywalizacja momentami była loterią z uwagi na przelotne opady oraz wiejący wiatr.

Na przestrzeni dwóch dni w klasyfikacji ogólnej najlepiej spisali się zawodnicy i zawodniczki Lotto Bydgostii Bydgoszcz, którzy w klasyfikacji zespołowej zdobyli 374 punkty. Świetne drugie miejsce przypadło w udziale adeptom wioślarstwa z Posnanii RBW Poznań (363 punkty), a trzecie miejsce zajął inny klub z Bydgoszczy BTW (176 punktów).

Co ciekawe, wśród panów rywalizujących w ENEA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wyraźnie górowali zawodnicy Posnanii, którzy wyprzedzili oba kluby z Bydgoszczy.

Z kolei w kategorii młodzik zwyciężył klub UKS Szóstka Gdańsk, przed Unią Tczew oraz Lotto Bydgostią. Tuż za podium w tej klasyfikacji znaleźli się zawodnicy i zawodniczki Posnanii. Na miejscu 7. uplasował się KW 04 Poznań.