Polska Press Grupa będzie uczyć studentów

  Polska Press Grupa będzie uczyć studentów

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Polska Press Grupa będzie uczyć studentów
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Gdak

  Specjaliści z zespołu UX Polska Press Grupy podzielą się swoją wiedzą ze studentami matematyki i informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prezes PPG – Dorota Stanek i prof. Marek Nawrocki – prorektor ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji podpisali w środę w tej sprawie umowę.
  Co zrobić, by użytkownik płynnie i z przyjemnością poruszał się po serwisie internetowym? Jak należy zaprojektować aplikację mobilną? Tymi i wieloma innymi zagadnieniami zajmują się na co dzień specjaliści z zespołu UX Polska Press Grupy (nazwa wzięła się od pojęcia „user experience”, czyli doświadczenie użytkownika). Teraz swoją wiedzą podzielą się także ze studentami Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Umowę o takiej współpracy podpisali Prezes Polska Press Grupa – Dorota Stanek i prof. Marek Nawrocki – prorektor ds. współpracy z gospodarka i informatyzacji UAM. Od nowego roku akademickiego specjaliści z działu rozwoju technologii i serwisów internetowych PPG poprowadzą ze studentami zajęcia fakultatywne.

  Magdalena Chudzikiewicz, członek zarządu PPG bardzo liczy na zaangażowanie młodych ludzi.

  - Zależy nam, aby zrozumieli, że "Głos Wielkopolski", "Dziennik Zachodni", czy "Gratka" to także produkty. Muszą przyciągnąć i zatrzymać uwagę klienta. O tym, co zrobić, by sięgnął po nasze serwisy internetowe i ogłoszeniowe współdecydują specjaliści UX. To oni przeprowadzają testy i śledzą światowe trendy - wyjaśnia.

  Zobacz galerię

  Dla specjalistów UX najważniejsi są użytkownicy.

  - Wczuwamy się w ich zachowania, zastanawiamy się, jak sprawić by kontakt z informacją był jak najbardziej przyjazny – wyjaśnia Patrycja Walencik, projektant UX, koordynator kierunku. - Z naszej strony zaoferujemy studentom realne podejście do zagadnień procesu projektowego i solidny warsztat. Na to, aby studenci zobaczyli, jak wygląda praca z produktem „od kuchni”. Będziemy stawiać na praktykę, praktykę i jeszcze raz praktykę - dodaje.

  Niewykluczone, że dzisiejsi studenci w przyszłości znajda pracę w PPG.

  - Nie jest tajemnicą, że dzisiaj pracodawcy, szczególnie w zakresie nowych technologii, borykają się z problemami rekrutacyjnymi. Liczymy, że studenci, których zainteresujemy tematyka projektowania naszych produktów mediowych, będą chcieli z nami współpracować – przyznaje Magdalena Chudzikiewicz.

  Ze wzajemnej współpracy bardzo zadowolone są władze UAM.

  - Studenci będą uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z IT z Polska Press Grupy. To dla nas bardzo ważne – mówi prof. Marek Nawrocki.

  Specjaliści w zakresie dobrej prezentacji informacji multimedialnych mają kompetencje w badaniu przyzwyczajeń i odbioru danych przez użytkowników. To jest wiedza, która jest potrzebna naszym studentom. Uzyskają kompetencje i szansę znalezienia dobrej pracy. Wierzę, że z czasem ta współpraca stanie się jeszcze szersza i obejmie inne działania uniwersytetu.

  - Kontakt z firmami, głównie z branży IT, to stały element kształcenia na naszym wydziale. Sama wiedza teoretyczna nie wystarczy, by być atrakcyjnym na rynku pracy – podkreśla prof. Jerzy Kaczorowski, Dziekan WMiI UAM. - Informatyka rozwija się bardzo szybko. Nasi studenci muszą być na to przygotowani.

  Zobacz wideo z podpisania umowy:

  źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Bełkot niczym z Trybuny Ludu.

   31 węzłowy Burke

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Co ma wnieść ten artykuł ? Zasłonę dymną?31

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo