Nie przegap
  Tylko u nas!

  Krystyna Janda: Muszę się skupić, żeby nie dostać medalu partii PiS

  Rozwiń
  Znamy wyniki matur w Wielkopolsce. Zobacz, gdzie uczą...

  Znamy wyniki matur w Wielkopolsce. Zobacz, gdzie uczą najlepiej [RANKING]

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Znamy wyniki matur w Wielkopolsce. Zobacz, gdzie uczą najlepiej [RANKING]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Gdak

  Tegorocznego egzaminu nie zdał co piąty maturzysta. Tak jak w latach ubiegłych, najgorzej poszła matura z matematyki. Na tym przedmiocie noga powinęła się około 4 tysiącom wielkopolskich uczniów. Są jednak szkoły, które nie mają się czego wstydzić. Zobaczcie nasz ranking szkół z najlepszymi wynikami matury.
  Język polski na poziomie podstawowym najlepiej znają absolwenci II LO w Poznaniu. Na egzaminie z języka polskiego uzyskali średnio 74,5 proc. możliwych do zdobycia punktów. Wynikami na poziomie rozszerzonym może pochwalić się natomiast poznańskie XVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 na Krzesinach - średnia 87,9 proc.

  Jakie są najlepsze szkoły według poznaniaków? [SONDA]

  Źródło: gloswielkopolski.pl

  - Zawsze czujemy lekki niedosyt, wiemy, że może być jeszcze lepiej - mówi Małgorzata Dembska, dyrektorka II LO w Poznaniu. Przyznaje jednak, że jest zadowolona z tegorocznych wyników - zarówno tych w języku polskim, jak angielskim. W „dwójce” od lat działają bowiem klasy IB. Uczniowie, przystępujący do matury międzynarodowej zawsze osiągają wynik powyżej średniej światowej. - Wpływ na to ma wiele czynników. Jednym z nich są zmotywowani nauczyciele, którzy cały czas się rozwijają i opracowują własne, autorskie programy nauczania. Kolejny to zaangażowani uczniowie. Nie udałoby się osiągnąć sukcesu bez wzajemnej współpracy - uważa Małgorzata Dembska.

  Kto najlepszy z matematyki?


  Analizując wyniki matur można stwierdzić, że najlepsi „ścisłowcy” są w poznańskim VIII LO. Uczniowie tej szkoły uzyskali najwyższy wynik na maturze z matematyki - zarówno na poziomie podstawowym - 92,5 proc., jak rozszerzonym - 69,8 proc. „Ósemkowicze” świetnie wypadli też na egzaminach rozszerzonych z biologii (69,9 proc.), chemii (77,1 proc.) i geografii (67,97 proc.). Natomiast z egzaminu z fizyki najlepszy wynik osiągnęło II LO (70,2 proc.) w Poznaniu. W informatyce, „królują” uczniowie „dwójki” (70,67) i XVI LO na Krzesinach (69,33), ale to w „ósemce” do egzaminu z tego przedmiotu przystąpiło najwięcej osób - uzyskały wynik 65,7 proc.

  - Wielu naszych uczniów wybiera się na medycynę, stąd tak dobre wyniki z biologii i chemii. Ci, co myślą o studiach na Politechnice przykładają się do matury z matematyki - wyjaśnia Marek Grefling, dyrektor VIII LO w Poznaniu. Przyznaje też, że na szkole spoczywa duża odpowiedzialność. - Ci, co do nas przychodzą liczą, że dobrze przygotujemy ich do matury - zauważa Marek Grefling.

  A jak wypadły inne wielkopolskie miasta, przeczytasz na stronie Serwisu Plus: Znamy wyniki matur. Gdzie uczą najlepiej?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama