Zobacz nowe obwody poznańskich szkół

  Zobacz nowe obwody poznańskich szkół

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zobacz nowe obwody poznańskich szkół
  1/77
  przejdź do galerii
  W wyniku reformy oświaty w Poznaniu powstanie osiem nowych podstawówek. Zmiany wymusiły konieczność ustalenia nowych obwodów. Zobacz, do jakiej szkoły będzie chodzić twoje dziecko - wystarczy kliknąć w galerię!
  We wrześniu wchodzi w życie planowana reforma oświaty. Gimnazja zostaną zlikwidowane. Zastąpią je 8-klasowe szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika. Nową siatkę szkół poznańscy radni uchwalili ją pod koniec lutego. Zdecydowali, że dotychczasowe gimnazja zostaną włączone do już istniejących szkół lub przekształcą się w samodzielne placówki.

  Zobacz, do jakiej szkoły będzie chodzić twoje dziecko - Kliknij TUTAJ!


  W wyniku reformy w mieście powstanie osiem nowych podstawówek. Zarówno one, jak i sąsiednie szkoły będą miały od września nowe obwody.

  Nowe szkoły, nowe rejony
  Zmiany czekają rodziców na Piątkowie. Dotychczasowe Gimnazjum nr 12 przekształci się w SP nr 67. Obwodem podzieli się z nią SP nr 34. Dzieci z os. Stefana Batorego będą chodziły do pierwszej, a z os. Bolesława Śmiałego do drugiej szkoły.

  Korekty obwodów na Ratajach wymusiło powstanie SP nr 2 (przekształciło się w nią Gimnazjum nr 23). Będą chodzić tam dzieci z os. Jagiellońskiego (dawniej część obwodu SP nr 19) i os. Powstań Narodowych (wcześniej fragment obwodu SP nr 20).

  - Właściwie wróciliśmy do tego, co było 17 lat temu, przed wcześniejszą reformą - stwierdza Katarzyna Dorna, wicedyrektorka Gimnazjum nr 23.

  Dzieci z całego os. Czecha będą chodziły do SP nr 47 - w którą zmieni się Gimnazjum 26 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4. Wcześniej uczniowie z tego rejonu uczęszczały do SP nr 6 (szkole tej zostanie os. Rusa).
  1 »

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  socjalizm

  socjalizm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  te podzialy, mapki, obwody jakies :D ludzie kiedy sie wkoncu nauczycie, ze takie sztuczne sterowanie tym wszystkim zawsze zle sie konczy, wyobrazcie sobie jakby taki model funkcjonowal np w...rozwiń całość

  te podzialy, mapki, obwody jakies :D ludzie kiedy sie wkoncu nauczycie, ze takie sztuczne sterowanie tym wszystkim zawsze zle sie konczy, wyobrazcie sobie jakby taki model funkcjonowal np w sklepach spozywczych czy innych uslugach, to sie w glowie nie miescizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Normalnie wreszczcie

  Rat lata 2000 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Jest jak kiedyś. Nic nowego. Tak bylo . na batorego byla sp 67 na smialego 34 a na chrobrego sp 17

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przeżyłam to mając 9 lat

  Asia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  rozwalili moją klasę dwa razy przenosząc do różnych szkół .... oj było ciężko się pozbierać. Nie zazdroszczę.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo