Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu dostanie nagrodę od...

  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu dostanie nagrodę od ministerstwa

  Zdjęcie autora materiału

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu dostanie nagrodę od ministerstwa

  ©Grzegorz Dembiński

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podzieliło 95 milionów złotych pomiędzy 13 uczelni. W tym gronie znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Dodatkowe pieniądze to nagroda za podniesienie poziomu naukowego i zdobycie wyższej kategorii naukowej.
  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu dostanie nagrodę od ministerstwa

  ©Grzegorz Dembiński

  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest jedyną uczelnią ekonomiczną w kraju, której wszystkie wydziały uzyskały kategorię A (poziom bardzo dobry). Nagrodą za podniesienie poziomu naukowego i zdobycie wyższej kategorii naukowej będą dodatkowe pieniądze, które uzyska uniwersytet.

  UEP jest jedną z 13 uczelni wyższych, które otrzymają ekstra fundusze. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało, że podzieliło między nie 95 mln zł.
  Jeszcze nie wiadomo, jaka kwota przypadnie poznańskiej szkole. Warto dodać, że w gronie 13 uczelni są jedynie dwie wyższe szkoły ekonomiczne. Obok UEP jest jeszcze Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

  Jakość nauczania, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie uczelni oraz kariery absolwentów na wszystkich uczelniach wyższych o profilu ekonomicznym zdecydowały, że UEP ponownie uplasował się na trzecim miejscu (drugie miejsce wśród uczelni publicznych o profilu ekonomicznym) w rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych, który przygotowuje dziennik „Rzeczpospolita”.

  – Naszą uczelnię wyróżnia jakość nauczania, którą zapewnia dobrze wykwalifikowana kadra naukowa – podkreśla Iwona Cieślik, kierownik Działu Marketingu UEP.

  Zarobki duchownych owiane są tajemnicą. Ile zarabiają księża? Większość z nich nie chce o tym otwarcie mówić. Wiadomo jednak, że nie dzieje się im krzywda.

  Ile zarabiają księża? Sprawdź zarobki duchownych [STAWKI]

  26

  Zarobki duchownych owiane są tajemnicą. Ile zarabiają księża? Większość z nich nie chce o tym otwarcie mówić. Wiadomo jednak, że nie dzieje się im krzywda. Są zwolnieni z podatków, a ubezpieczenie zdrowotne opłacane jest z Funduszu Kościelnego. Księża nie płacą też za mieszkanie oraz prąd, wodę czy ogrzewanie. Opłaty te ponosi parafia.

  Więcej o zarobkach księży na kolejnej stronie ------>

  Czy celibat jest potrzebny?

  Źródło: Dzień Dobry TVN Fot. Pixabay  Polska energetyka i nauka z 1 mld euro wsparcia:

  Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo