Matura 2017: Egzaminu nie zdał co piąty maturzysta

  Matura 2017: Egzaminu nie zdał co piąty maturzysta

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Matura w Zespole Szkół Łączności

  Matura w Zespole Szkół Łączności ©Waldemar Wylegalski

  Ponad 5 tysięcy wielkopolskich maturzystów nie zdało tegorocznego egzaminu. W całej Polsce jest to prawie 56 tys. osób. Tak jak w latach ubiegłych, najgorzej poszła matura z matematyki. Na tym przedmiocie noga powinęła się prawie 45 tysiącom uczniów - w Wielkopolsce - około 4 tys.
  Matura w Zespole Szkół Łączności

  Matura w Zespole Szkół Łączności ©Waldemar Wylegalski

  - Słabe wyniki z matury z matematyki to efekt wieloletnich zaniedbań - uważa Jerzy Małecki, dyrektor Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu. Jak przyznaje, sam postawił w swojej szkole na szkolenia nauczycieli i doskonalenie metod nauczania. Są efekty. Młodzież jest zmotywowana do pracy, co przekłada się na wyniki.

  - Uczniów trzeba umieć zainteresować. Ważne, by robić to już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zaległości trudno jest nadrobić - tłumaczy Jerzy Małecki.

  Lepiej niż matematyka wypadł język polski. Zarówno w kraju, jak i naszym województwie nie zdało zaledwie 3 proc. uczniów, choć wyniki nie powalają na kolana. Młodzież uzyskała średnio tylko trochę ponad połowę wszystkich możliwych do zdobycia punktów.

  Niezbyt dobrze wyglądają w tym roku także wyniki przedmiotów dodatkowych, zdawanych przez uczniów na poziomie rozszerzonym. Wielkopolska młodzież najgorzej poradziła sobie z wiedzą o społeczeństwie. Dużo lepiej nie wypadła geografia i historia. Biologia, chemia i fizyka tylko trochę lepiej. Średnia punktów na poziomie kraju jest niewiele wyższa. Pocieszający jest wynik egzaminu z języków obcych. Młodzież, jak co roku, poradziła sobie bardzo dobrze.

  Zobacz też: Jak gwiazdy wspominają swoją maturę?

  Źródło: TVN  Uczniowie, którzy chcą wiedzieć, gdzie popełnili błąd lub uważają, że dostali mniej punktów niż na to zasługują, mogą złożyć do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wniosek o wgląd w pracę.

  To tylko fragment artykułu. Zobacz całość w serwisie Plus:

  Egzaminu nie zdał co piąty maturzysta

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co piąty?

   szczurek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   To nie jest kolejka po mięso. "Uwalenie" co trzeciego będzie dla mnie świadectwem dobrego odsiewu ziarna od plew. Nie istnieje obowiązek ukończenia studiów.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Błagam

   Iks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Co piąty, czyli na 5 osób nie zdała jedna, czyli 20%, czego tu nie rozumiesz? To normalny sposób przedstawiania danych. A to, że matematyka w szkołach jest nauczana w sposób TRAGICZNY przekłada...rozwiń całość

   Co piąty, czyli na 5 osób nie zdała jedna, czyli 20%, czego tu nie rozumiesz? To normalny sposób przedstawiania danych. A to, że matematyka w szkołach jest nauczana w sposób TRAGICZNY przekłada się na wyniki, wszystko na pamięć, zero wpajania logicznego myślenia, nie mówiąc już o mentalności uczniów. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama