Allegro Tech Days: Drony, roboty i technologiczne nowinki...

  Allegro Tech Days: Drony, roboty i technologiczne nowinki dla dzieci [ZDJĘCIA]

  JL

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Allegro Tech Days w Poznaniu
  1/31
  przejdź do galerii

  Allegro Tech Days w Poznaniu ©Paweł F. Matysiak

  Nowinki technologiczne, roboty humanoidalne, elektryczne deski i rowery, drony oraz inne atrakcje czekały na dzieci, które wzięły udział w warsztatach podczas Allegro Tech Days.
  Warsztaty, które odbyły się w czasie Allegro Tech Days, miały zamienić każde dziecko w miłośnika i eksperta programowania. Uczestnicy zobaczyli, jak wygląda prawdziwy kod Allegro, poznali języki programowania i dowiedzieli się kiedy ich używać. Co więcej, sami mogli programować.

  Były też zajęcia robienia robotów do walki na ringu czy wyścigów. Nie zabrakło warsztatów tłumaczących działanie sygnalizacji świetlnych, które były oparte o pracę ze sterownikami silników, wyświetlaczami i modułami wykonawczymi.

  Zobacz galerię
  - Od kilku już lat przeprowadzamy dla dzieci warsztaty z programowania, np. LEGO Mindstorm i kostki EV3. Widzimy, że nawet te dzieci, które pierwszy raz stykają się z programowaniem, szybko się uczą i pokonują kolejne stopnie trudności. Tym razem w trakcie warsztatów Allegro Tech Kids każdy mógł spróbować swoich sił w rozwiązywaniu problemów przy pomocy komend wydawanych komputerowi. W nauce pomagały postaci z gier, bajek i filmów – mówi Piotr Orłowski, Development Manager w Allegro.

  W warsztatach wzięło udział 320 dzieci w różnym wieku. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Fundacja Allegro All For Planet organizuje Allegro Tech Days w ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologię”. Technologiczne święta, mają zagościć w 5 miastach, które wygrają największą w Polsce rowerową rywalizację. Kampania potrwa do 30 września.

  Przegląd kulturalny Mateusza Frąckowiaka - Na co warto się wybrać?
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dla Allegro trzeba znaleźć lub stworzyć alternatywę

   Czyżby preferowali swoje sklepy i oferty i banowali niewygodnych? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Serwis ostatnio jak dla mnie tworzy za wiele wątpliwości by go używać.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama