MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziewiąte miejsca zawodniczek Akademii Judo Poznań na Pucharze Europy juniorek młodszych!

Vanessa Machnicka (Akademia Judo Poznań) zajęła dziewiąte miejsce w zawodach Pucharu Europy juniorek młodszych, odbywających sie w Zagrzebiu.

W ćwierćfinale poznanianka uległa Francuzce Lydii Boudouai i trafiła do repasażu, gdzie przegrała z Włoszką Mariola Sciciola. To był pierwszy start Machnickiej w nowej kategorii 52 kg. Z kolei jej klubowa koleżanka, Eliza Wróblewska, zajęła dziewiąte miejsce w kategorii 57 kg. W walce o półfinał przegrała z Francuzką Marine Giraud, późniejszą srebrną medalistką, i znalazła się w repasażu, w którym uległa po dogrywce z zawodniczką z Kosowa, Flaką Loxhą. Kolejny start poznanianek w PE 14 marca w Hiszpanii.