MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Dziecko warte Poznania". Ostatni dzień warsztatów na placu Wolności [ZDJĘCIA]

BEM
Fot. Grzegorz Dembiński
W niedzielę od godziny 10 do 14 na placu Wolności w Poznaniu można wspaniale bawić się i poznawać światy muzyki, tańca, teatru, plastyki. W kilku dużych namiotach na najmłodszych poznaniaków czekają instruktorzy i mnóstwo atrakcji.

O godzinie 10 wystąpiło Studio Teatralne Blum ze spektaklem "Śpiewanki", który szczególnie powinien zainteresować dzieci trzy- i czteroletnie. W tym samym czasie warsztaty teatralne "Zwierzaki, cudaki" poprowadzi Anna Rozmianiec.

W sąsiednim namiocie obywa się spotkanie z plastyką "Okiem prześmiewcy" (prowadzą T. Wieczorek i W. Nowak).

Od godzinie 11 rozpoczęła się zabawa ze słowem - "Przecinek i kropka" historia alfabetu, pisma i druk. Zajęcia w formie zabawy i zgadywanek poprowadzi Martyna Kobza - z Emipku. Potem, od godz. 12 - w "Namiocie Słowa" Łukasz Wierzbicki - zaczęła pisać książkę na żywo wraz z dziećmi. Po sąsiedzku prowadzone są warsztaty TV Studia Filmów Animowanych.Zajęcia taneczne "Karnawał Zwierząt" (Camille Saint-Saëns) poprowadzi Ewa Sobiak z Polskiego Teatru Tańca.

W ramach zajęć plastycznych Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS zaprasza dzieci na Plener malarski.
Od godziny 13 można bawić się przy dźwiękach Stowarzyszenia Da Capo Junior Orkiestra z Tarnowa Podgórnego.

A o godzinie 16 wystąpi chór Mieszany Maria Viktoria z Os. Jana III Sobieskiego dyrygent Agnieszka Gil.

W tym czasie na placu Wolności pojawią się także grupy rekonstrukcyjne z pokazami umundurowania i sprzętu wojskowego.

Barbara Wilczyńska, mama czteroletniej Natalki, jest tymczasem zawiedziona. Czym? Tym, że na placu Wolności w najbliższym czasie nie będzie już namiotów i programu "Dziecko warte Poznania". - Natka na początku trochę marudziła, bała się dzieci. Potem jednak zabawa ją wciągnęła, a teraz nie chce iść do domu! - mówi pani Barbara. - Takie zajęcia, bardzo rozwijające dla dzieci, w dodatku prowadzone na powietrzu są strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich więcej - dodaje z nadzieją.

Dla dzieci spoza Poznania dodatkową atrakcją okazała się także przejażdżka tramwajem.

- Jest zimno, ale słoneczko świeci, więc zrezygnowaliśmy z samochodu - mówi Joanna Karaś ze Swarzędza. - Znajomi, którzy byli tydzień temu tak zachwalali te warsztaty, że postanowiliśmy zobaczyć, co to takiego.
Jej synek, 5-letni Kubuś, bawił się w artystę - malarza. Dzieło z kartki przeniósł także na twarz i rączki.

Zadowolonych maluchów po "Dziecko warte Poznania" są pewnie setki w Poznaniu. Warsztaty pod okiem instruktorów trwały bowiem przez dwa weekendy. Projekt wymyślił i opracował Krzysztof Deszczyński, którego wparła firma Kwadrat-Expo.
Czy w przyszłym roku jest szansa na rozbudowę projektu?

- Myślę, że tak. Pierwsze, wstępne rozmowy z urzędem miasta już właściwie się odbyły - mówi K. Deszczyński. Organizacja takiej wielkiej zabawy jest jednak dość kosztowna. Sama ochrona namiotów, w których odbywają się warsztaty to koszt 1500 zł. Ale czego się nie robi dla dzieci...

"Dziecko warte Poznania" jest laureatem pierwszej edycji konkursu "centrum warte Poznania" dla jednostek kulturotwórczych. "Głos Wielkopolski" objął imprezę patronatem medialnym.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski