Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziecięce biennale finiszuje

Cyprian Lakomy
Cyprian Lakomy
Ostatnim spektaklem 21. Biennale Sztuki dla Dziecka będzie "Miłość do trzech pomarańczy" Teatru Ateneum z Katowic w niedzielę na Scenie Wspólnej.
Ostatnim spektaklem 21. Biennale Sztuki dla Dziecka będzie "Miłość do trzech pomarańczy" Teatru Ateneum z Katowic w niedzielę na Scenie Wspólnej. Materiały prasowe
"Historia Pulcinelli", spotkanie z klasyczną komedią dell'arte, spotkania twórcze i seanse filmowe - to wszystko czeka na młodych widzów w ramach 21. Biennale Sztuki dla Dziecka, które potrwa do niedzieli.

Jeszcze trzy dni trwać będzie w Poznaniu 21. Biennale Sztuki dla Dziecka. Od poniedziałku, w Poznaniu goszczą artyści z tak różnych krajów jak Włochy, Polska czy USA. Prócz spektakli, które stanowią lwią część programu tej edycji, młodzi widzowie oglądać mogą filmy, a także u-czestniczyć w koncertach, warsztatach i spotkaniach z artystami.

Dzień można zacząć od seansu „Dzieci z Bullerbyn” w Kinie Pałacowym. Liczący sobie ponad trzy dekady film Lassego Hallströma to ekranizacja klasycznej powieści Astrid Lindgren (g. 10). Ci, którzy nie zdążyli zaopatrzyć się w bilety na dzisiejszy pokaz, mają ostatnią szansę zobaczyć film w niedzielę o g. 12.

Również o 10 na Scenie Nowej CK Zamek rozpocznie się spotkanie twórcze „Którędy do dźwięku?”. Jego ideą jest odwrócenie tradycyjnej relacji muzyki i tańca. Tu dźwięk będzie się rodził z wykonywanych przez uczestników gestów, składając się w nie do końca poważne, ale gwarantujące frajdę dzieło muzyczne.

Miłośnicy teatru ulicznego powinni z kolei udać się w piątek rano do patio Sceny Wspólnej przy Cytadeli. Czekają tam na nich dwa przedstawienia „Historii Pulcinelli” (kolejne dwa w sobotę), których bohaterami są dwie lalki rękawiczkowe: Pulcinella i jego żona Joanna. Start o godzinie 10.

Przed nami trzy seanse „Traktatu o wykradaniu owoców” w Teatrze Polskim. Inscenizacja tekstu Mariana Pankowskiego w wykonaniu artystów Teatru Lalek Guliwer i Centrum Sztuki Dziecka rozbudzi w młodej widowni abstrakcyjne myślenie oraz postara się zainteresować ją filozofią z przymrużeniem oka (g. 18). Bilety na piątkowy spektakl wyprzedane, kolejne dwa przedstawienia w sobotę.

W sobotę na na Małej Scenie przy Brandstaettera 1, poznać będzie można warsztat pracy komedianta, a także dokształcić z historii włoskiej komedii dell’arte. Początek już o godzinie 16.

W niedzielę warto odwiedzić podwórko Sceny Wspólnej, gdzie Teatr Baj przygotował inscenizację poezji Krystyny Miłobędzkiej „W kole” (g. 14), a o 17 na Dużej Scenie obejrzeć spektakl „Miłość do trzech pomarańczy" Teatru Ateneum z Katowic.

21. Biennale Sztuki dla Dziecka
Scena Wspólna (ul. Brandstaettera 1),
CK Zamek (ul. Św. Marcin 80/82),
Teatr Polski (ul. 27 grudnia 8/10),
do 4 czerwca
bilety: 2-9 zł
program: www.biennaledladziecka.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski