Dwucyfrówka poznańskiej "Wieczystej". Gwiazda TVP jak "Lewy"

Łukasz Gikiewicz się nie zatrzymuje. W ostatnim spotkaniu zdobył pięć bramek
Łukasz Gikiewicz się nie zatrzymuje. W ostatnim spotkaniu zdobył pięć bramek Piotr Cichowski
Poznańska "Wieczysta" czyli naszpikowany gwiazdami ekstraklasy Szturm Junikowo urządził sobie w niedzielę niezłe strzelanie. Ekipa prowadzona przez trenera Marcina Broniszewskiego pokonała w 20. kolejce wielkopolskiej klasy okręgowej Huragan Michorzewo 11:0. Pięć goli zdobył ekspert TVP Łukasz Gikiewicz, trzy były piłkarz Polonii Warszawa i Zagłębia Lubin Miłosz Przybecki. Prezes Rochowiak mógł być wreszcie zadowolony i z wyniku, i ze stylu gry swojej drużyny

Szturm Junikowo nie zwalnia tempa. W niedzielne popołudnie wygrał piąty wiosenny mecz z rzędu. "Ofiarą" snajperskich popisów byłych gwiazd ekstraklasy został Huragan Michorzewko, który został odprawiony z bagażem 11 goli.

Strzelanie goli już 2. minucie, rozpoczął Krzysztof Biegański. Do przerwy Szturm Junikowo prowadził aż 8:0. Trzy gole zdobył Miłosz Przybecki (15, 23, 42), hat-tricka zaliczył także Łukasz Gikiewicz (18, 24 i 33), który ostatnio był ekspertem TVP na meczu Lecha Poznań z Fiorentiną. Przed przerwą do siatki Huragana trafił jeszcze Mateusz Duchowski, wychowanek Warty Poznań, były pomocnik Ruchu Chorzów i Gryfa Wejherowo.

Po zmianie stron Szturm dorzucił jeszcze trzy gole. Na listę strzelców wpisał się jeszcze dwukrotnie Łukasz Gikiewicz, a wynik ustalił Duchowski.
Łukasz Gikiewicz i Miłosz Przybecki, zanotowali spektakularne wejście do Szturmu. Ten pierwszy w wiosennych meczach strzelił już 9 goli, a drugi ma na koncie 8 trafień.

- Wygrywamy w dobrym stylu i przy pełnym zaangażowaniu realizujemy kolejny krok, by awansować #szturmujemy - podsumowała niedzielny mecz oficjalna strona klubu.

Szturm traci do lidera Sparty Szamotuły 2 punkty. Bezpośredni awans wywalczy tylko zespół z 1 miejsca. Druga drużyna będzie musiała walczyć w barażach.

Lech Poznań zremisował 2:2 w Warszawie z LegiąZobacz kolejne oceny --->

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:2. Sousa dwa razy uciszał sta...