Dwa medale zawodników Sobieskiego Poznań na macie w Warszawie podczas zawodów Pucharu Polski Kadetów

Młodzi zapaśnicy Sobieskiego Poznań zaprezentowali się z dobrej strony na zawodach w Warszawie Fot. Archiwum Sobieskiego Poznań
Dwa medale wywalczyli zapaśnicy KS Sobieski Poznań na zakończonym w Warszawie Pucharze Polski Kadetów – Zapasy Styl Klasyczny. Jakub Pietrzyk (kat 71 kg ) w gronie 30 zawodników doszedł do finału , w którym przegrał z Konradem Kozłowskim (RCSZ Olimpijczyk Radom) 3:1, zdobywając srebrny medal.

Jakub Adamski w kategorii 92 kg prezentował się również dobrze, przegrywając w drodze do finału swój pojedynek z Igorem Szepetunem (Cement Gryf Chełm), a w walce o brąz po zaciętej walce wygrał z Giorgi Szawidze ( UKS Zdrowy Targówek). Dwaj zawodnicy Sobieskiego wywalczyli tym samym awans do najważniejszej imprezy w tym roku, jaką jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która rozgrywana będzie na matach poznańskiego klubu przy wsparciu miasta Poznań.