Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dużo wyjazdów do pacjentów z koronawirusem. Pogotowie ratunkowe ma pełne ręce roboty: "Czas oczekiwania na ambulans jest wydłużony"

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
W sobotę od godz. 6 do godz. 16 dyspozytornia poznańskiego pogotowia odebrała 430 połączenia, a 59 zespołów zrealizowało 178 zleceń.
W sobotę od godz. 6 do godz. 16 dyspozytornia poznańskiego pogotowia odebrała 430 połączenia, a 59 zespołów zrealizowało 178 zleceń. Facebook/Pogotowie ratunkowe w Poznaniu
Liczba pacjentów zakażonych koronawirusem z dnia na dzień drastycznie wzrasta. Co więcej, wiele osób wymaga też hospitalizacji, dlatego szpitale covidowe są przepełnione. Jak się okazuje, dużo pracy ma również pogotowie ratunkowe, które poinformowało, że z powodu wyjazdów do pacjentów covidowych czas oczekiwania na karetkę się wydłuża.

Z dużym obciążeniem w ostatnich dniach musi mierzyć się poznańskie pogotowie ratunkowe. Jak w sobotę poinformowali ratownicy, pacjenci covidowi zdecydowanie przeważają w wyjazdach.

- Czas oczekiwania na ambulans jest wydłużony z powodu licznych wezwań do pacjentów COVID +

- informują ratownicy.

I dodają: - Wezwania najpilniejsze staramy się realizować niezwłocznie.

W sobotę od godz. 6 do godz. 16 dyspozytornia poznańskiego pogotowia odebrała 430 połączenia, a 59 zespołów zrealizowało 178 zleceń.

Jak przyznaje prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator oddziału zakaźnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia, pacjentów cały czas przybywa, dlatego ratownicy muszą pracować na zwiększonych obrotach.

Lekarze każdego dnia dowiadują się więcej o koronawirusie. Każdy przypadek COVID-19 ma indywidualny przebieg. U większości zakażonych osób rozwiną się objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Takie osoby wyzdrowieją bez konieczności hospitalizacji.Jak sprawdzić, czy przeszło się zarażenie koronawirusem w bezobjawowy sposób? Przedstawiamy TOP 7 najczęstszych fizycznych objawów, które mogą wskazywać, że właśnie miałeś koronawirusa.Sprawdź, czy je masz >>>

Koronawirus - czy już go miałeś? Zobacz, jak można to sprawd...

- SOR-y są oblężone, bo jak wiemy, w Poznaniu tylko cztery placówki zajmują się chorymi na COVID-19 - szpital na targach, HCP, MSWiA i my. Dlatego też pacjenci trafiają do nas nie tylko z Poznania, ale też z wielu ościennych miast. Wiele osób także masowo zgłasza się z objawami zakażenia

- mówi prof. Iwona Mozer-Lisewska.

I dodaje: - Co więcej, należy pamiętać, że oprócz tego rotacja pacjentów jest spora i wielu z nich opuszcza szpitale, a transport ratownictwa służy też wielokrotnie do odwożenia tych osób. Na pewno pogotowie jest przeciążone ze względu na dużą liczbę zleceń.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski