Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drzewa z Al. Marcinkowskiego przeprowadzają się do Parku Rataje. W ich miejsce w przyszłości mają zostać zasadzone dęby kolumnowe

RED
- Przesadzenie zieleni to trudny proces. Cieszę się, że udaje się go przeprowadzić. Mam nadzieję, że przesadzone drzewa i krzewy będą się dobrze rozwijać w nowych warunkach. Staramy się jak najlepiej dbać o poznańską zieleń i wprowadzać nową np. w centrum miasta, co widać na przebudowanych odcinkach ulic Święty Marcin i Taczaka. Chronimy zieleń, bo ona chroni nas – przed zanieczyszczeniami, ale też słońcem i wysokimi temperaturami – mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.
- Przesadzenie zieleni to trudny proces. Cieszę się, że udaje się go przeprowadzić. Mam nadzieję, że przesadzone drzewa i krzewy będą się dobrze rozwijać w nowych warunkach. Staramy się jak najlepiej dbać o poznańską zieleń i wprowadzać nową np. w centrum miasta, co widać na przebudowanych odcinkach ulic Święty Marcin i Taczaka. Chronimy zieleń, bo ona chroni nas – przed zanieczyszczeniami, ale też słońcem i wysokimi temperaturami – mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Poznańskie Inwestycje Miejskie
Kończy się przesadzanie klonów i cisów rosnących do tej pory przed Hotelem Rzymskim. Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie roślinność kolidowała z rozpoczynającą się przebudową odcinka ul. Święty Marcin pomiędzy ul. Ratajczaka i Al. Marcinkowskiego oraz fragmentu Al. Marcinkowskiego od ul. Święty Marcin do placu Wolności. Przenoszone klony i cisy zostaną zasadzone w Parku Rataje. Na ich miejscu po zakończonej przebudowie pojawią się nowe drzewa.

- Przesadzenie zieleni to trudny proces. Cieszę się, że udaje się go przeprowadzić. Mam nadzieję, że przesadzone drzewa i krzewy będą się dobrze rozwijać w nowych warunkach. Staramy się jak najlepiej dbać o poznańską zieleń i wprowadzać nową np. w centrum miasta, co widać na przebudowanych odcinkach ulic Święty Marcin i Taczaka. Chronimy zieleń, bo ona chroni nas – przed zanieczyszczeniami, ale też słońcem i wysokimi temperaturami – mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Czytaj też: Większy tłok w komunikacji miejskiej. Poznań ograniczył liczbę autobusów i tramwajów. Pasażerowie niezadowoleni

Zgodnie z uzgodnieniami z Zarządem Zieleni Miejskiej przesadzane są drzewa i krzewy rosnące do tej pory w pasie drogowym Al. Marcinkowskiego, na wysokości Hotelu Rzymskiego.

- Pod kontrolą inspektora nadzoru terenów zieleni do Parku Rataje przesadzimy łącznie 11 klonów pospolitych oraz cisy pośrednie o powierzchni 59 metrów kwadratowych - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

PIM informuje, że roślinność, która zmieni lokalizację, podlega 3-letniej pielęgnacji gwarancyjnej. Jeśli mimo dołożonych starań, nie wznowi ona wegetacji w nowych warunkach lub obumrze, na koszt wykonawcy inwestycji zostanie wymieniona na egzemplarze o takich samych parametrach, jakie miały rośliny przesadzone sprzed Hotelu Rzymskiego.

- Po przebudowie na Al. Marcinkowskiego nasadzonych zostanie 36 dębów kolumnowych, które stworzą nową perspektywę widokową na gmach Muzeum Narodowego i ul. Paderewskiego. Na przebudowanym obszarze pojawią się także m.in. berberysy i irgi, pod muzeum założony zostanie kwietnik nawiązujący do istniejących, pojawią się też trawniki - przypomina Grzegorz Bubula.

Czytaj też: Duże zmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania. Tramwaje zmieniają trasy przez budowę łuku na pl. Wiosny Ludów

Przesadzenie zieleni to kolejny element przygotowań do rozpoczęcia robót budowlanych. Od 20 marca powstaje tymczasowy łuk torowy na pl. Wiosny Ludów, który umożliwi przejazd tramwajów przez część centrum Poznania w czasie realizacji inwestycji. Wykonawca robót przejął już plac budowy i wprowadził pierwsze zmiany w organizacji ruchu, zawężając odcinki ulic przeznaczonych do przebudowy, na których prowadzi niezbędne prace pomiarowe.

Rozpoczęcie zasadniczych robót budowlanych, związanych z realizacją kolejnego etapu Programu Centrum, planowane jest na drugą połowę kwietnia, gdy gotowy będzie tymczasowy tor oraz sieć trakcyjna na pl. Wiosny Ludów, a także przeprowadzone zostaną przejazdy techniczne potwierdzające możliwość ich użytkowania.

ZOBACZ TEŻ:

W ciągu sześciu dni powstał w Poznaniu nowy mural. Mieszkańcy i turyści mogą podziwiać go na ścianie kamienicy przy ul. Szewskiej 14. Ręcznie malowane dzieło o powierzchni 700 metrów kwadratowych przedstawia panoramę średniowiecznego Poznania na podstawie sztychów niemieckich kartografów Brauna i Hogenberga zawartych w „Civitates Orbis Terrarum”, dziele wydanym w sześciu tomach w latach 1572-1618. Nowa wizytówka Poznania to wspólna inicjatywa marki Duży Ben i firmy Braughman Group Media. Zobacz więcej zdjęć ---->

Nowy mural na mapie Poznania. Na Szewskiej można zobaczyć śr...

Remont płyty Starego Rynku i ulic, które nie miały w ostatnim czasie wymienianej nawierzchni, miał rozpocząć się po sezonie gastronomicznym w 2021 r. i potrwać do 2023 r.

Przebudowa Starego Rynku w Poznaniu się opóźni? "Inwestycję ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski