Drugi dzień mistrzostw Polski w lekkiej atletyce do lat 23 na poznańskim Golęcinie. Lepsza pogoda i kolejny medal dla AZS Poznań

Roksana Jędraszak (AZS Poznań), mistrzyni Polski seniorek, dopiero w piątej serii zapewniła sobie srebrny medal w skoku w dal Adam Jastrzębowski
W drugim dniu mistrzostw Polski w lekkiej atletyce do lat 23 na poznańskim Golęcinie zawodnicy nie musieli już startować w strugach deszczu. Pogoda się poprawiła, a to zapowiada zawody z bardzo dobrymi wynikami, choć rekordami życiowymi sypnęło już podczas deszczowej soboty. Niedziela dobrze rozpoczęła się dla zawodników AZS Poznań, bo kolejny medal dla tego klubu zdobyła w skoku w dal Roksana Jędraszak.

W niedzielnym finale skoku w dal liczyliśmy na dwa medale Wielkopolanek, ale ostatecznie srebro, i to rzutem na taśmę, bo dopiero w piątej kolejce, wywalczyła Roksana Jędraszak (AZS Poznań) z wynikiem 6.09. Czwarta była Natalia Benedykcińska ze Stali Ostrów z takim samym rezultatem (6.07), jak trzecia Sara Kordek (AZS AWF Katowice). Poza zasięgiem wszystki zawodniczek była Nikola Horowska (AJP Gorzów), która skokiem na odległość 6.55 pobiła rekord życiowy i sięgnęła po złoty medal MP.

Na przeciętnym poziomie stała rywalizacja w skoku wzwyż kobiet. Wygrała Wiktoria Miąso (Resovia) wynikiem 1,86, wyprzedzając aż o 13 cm Weronikę Kaźmierczak (RKS Łódź) i Martynę Lewandowską (MLKL Płock), które razem stanęły na drugim stopniu podium.