Druga edycja "Kibolskiej Dychy" za nami. 1100 uczestników na mecie. Zwycięzca ten sam, ale z nowym rekordem trasy. Zobacz zdjęcia

Bartosz Kijeski
Ponad 1100 uczestników przebiegło w drugiej edycji imprezy Kibolska Dycha.
Ponad 1100 uczestników przebiegło w drugiej edycji imprezy Kibolska Dycha. Waldemar Wylegalski
Ponad 1100 uczestników wzięło udział w drugiej edycji biegu "Kibolska Dycha" organizowanego przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań. Najszybszym na trasie prowadzonej wokół jeziora Maltańskiego po raz kolejny okazał się Tomasz Mikulski, który ustanowił nowy rekord trasy tego biegu. Zawodnik z UKS Filipides Teresin zdetronizował swoich rywali.

To była druga edycja największego biegu kibiców w Polsce. Nie brakowało przyśpiewek Kolejorza, niebiesko-białych barw, a także zaprzyjaźnionych klubów Arki Gdynia, Cracovii czy ŁKS-u Łódź, a przede wszystkim sportowej rywalizacji, oraz przyjaznej atmosfery. Ponad 1100 zawodników stanęło na starcie nad Torem Regatowym Malta, by zmierzyć się z dwoma pętlami trasy o łącznej długości 10 kilometrów.

W niedzielnym przedpołudniowym biegu najszybszym po raz kolejny okazał się Tomasz Mikulski z zespołu UKS Filipides Teresin. Ten trasę pokonał w czasie 32 minut i 55 sekund. Mikulski tym samym powtórzył swój sukces z pierwszej edycji zawodów Kibolskiej Dychy, dodatkowo poprawiając swój rekord podczas tej imprezy o minutę i 35 sekund.

Mikulski zdetronizował swoich rywali. Drugi na mecie Grzegorz Sarbak z zespołu Mistrzowski Trening/Azyl Biegacza miał stratę do zwycięzcy wynoszącą 1 minutę i 32 sekundy. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Fabiański z teamu #zaliniametyteam, który 10 kilometrów przebiegł w czasie 35 minut i 54 sekund. Fabiański, podobnie, jak Mikulski, powtórzył swój rezultat z poprzedniego roku.

Na starcie nie zabrakło również zawodników na wózkach. Ci rozpoczęli bieg punktualnie o 11:00. W zawodach wzięło udział 11 zawodników. Najszybszym został Sławomir Ogrodnik z Międzychodu, który linię mety przekroczył z czasem równych 26 minut. Za jego plecami uplasował się Dawid Feder (28 minut i 36 sekund), a na trzeciej pozycji znalazł się Antoni Chrzuszcz z czasem 29 minut i 25 sekund.

W klasyfikacji drużynowej (sumowane były cztery najlepsze wyniki spośród całego zespołu) najlepszą ekipa została drużyna KSR, która wykręciła czas na poziomie 2 godzin, 47 minut i jednej sekundy. Na drugim miejscu znalazła się Eskadra Luboń z wynikiem 2 godzin, 57 minut i 30 sekund, a trzecie miejsce zajęli Słupeccy Fanatycy z czasem 2 godzin, 57 minut i 43 sekund.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Sześćiu młodych zawodników Lecha Poznań spędza wiosnę na wypożyczeniach.

Raport wypożyczonych zawodników z Lecha Poznań. Antoni Kozub...