Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dramatyczna sytuacja bliźniąt z Jedlca. Pilnie potrzebna jest pomoc

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Bliźnięta mają niedowład spastyczny czterokończynowy, nie potrafią chodzić, nie widzą, mają padaczkę, są karmione przez gastronomię i wymagają całodobowej opieki oraz stałej rehabilitacji.
Bliźnięta mają niedowład spastyczny czterokończynowy, nie potrafią chodzić, nie widzą, mają padaczkę, są karmione przez gastronomię i wymagają całodobowej opieki oraz stałej rehabilitacji. arch. prywatne
Dominika i Dawid, bliźniaki z Jedlca, urodzili się w 2004 r., w 28 tygodniu ciąży w zamartwicy z licznymi powikłaniami, czego następstwem jest upośledzenie w stopniu głębokim. Oboje wymagają całodobowej opieki oraz stałej rehabilitacji. Jak można im pomóc?

Dominika i Dawid potrzebują pomocy w procesie leczenia i rehabilitacji

Bliźnięta mają niedowład spastyczny czterokończynowy, nie potrafią chodzić, nie widzą, mają padaczkę, są karmione przez gastronomię i wymagają całodobowej opieki oraz stałej rehabilitacji. Ponadto Dawid z powodu z powodu niewydolności oddechowej ma założoną rurkę tracheotomijną, przez którą oddycha. Ma rozpoznaną dysplazję oskrzelowo - płucną, zespół krótkiego jelita oraz małogłowie.

Specjalna dieta, leki, środki pielęgnacyjne, rehabilitacja i częste wyjazdy do lekarzy specjalistów pochłaniają większą część dochodów, dlatego rodzina potrzebuje wsparcia. Bliźniaki 7 lipca skończyły 18 lat, weszły w dorosłość, a co za tym idzie... kończy się dla nich refundacja na niektóre leki, m.in. toksynę botulinową, którą systematycznie ostrzykiwane są biodra Dominiki, aby uśmierzyć jej ból spowodowany głęboką spastyką.

- Ze względu na zły stan zdrowia nie można jej operować. Podanie leku wystarcza na 4 do 5 miesięcy, jedne ostrzykniecie to koszt 4 tysięcy zł. Rodzice bliźniaków Elżbieta i Zbyszek poświęcili całe swoje życie dla nich. Zawodowo pracuje Zbyszek. Konieczna jest ich codzienna rehabilitacja, której potrzebują jak tlen. Zakupili niedawno specjalne łóżka z materacami, koszt jednego to około 4 tysiące. Wielkim problemem jest udźwignąć bliźniaki, które cały czas rosną. Potrzebny jest do tego podnośnik sufitowy. Odciążyłby on rodziców, a zwłaszcza mamę. Koszt: kolejne 10 000 zł... Mimo tej trudnej sytuacji u Eli zawsze można znaleźć pocieszenie i wsparcie, a Zbyszek zawsze służy pomocą jako elektryk. Zróbmy dorosłym już mieszkańcom Jedlca urodzinową niespodziankę i wesprzyjmy ich

- apeluje Beata Szymoniak, sołtys miejscowości i wiceprzewodnicząca Rady Gminy Gołuchów.

Jak można pomóc Dominice i Dawidowi?

  • Można wpłacić pieniądze na subkonto:

    Fundacja Dzieciom POMAGAJ
    Wolica, ul.Radosna1; 62-872 Godziesze Małe
    BZWBK 74 1090 1128 0000 0001 0792 8671
    tytuł Dominika i Dawid Banasiewicz.

  • Można przekazać 1% podatku na rzecz Dominiki i Dawida. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" - dla Dominiki i Dawida Banasiewicz. Nawet najmniejsza kwota ma znaczenie!

Bliźnięta są podopiecznymi Fundacji Pomagaj Dzieciom. Szczegóły w galerii i na stronie Fundacji Dzieciom Pomagaj.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

FervexFervex to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym do stosowania w objawach przeziębienia i stanach grypopodobnych z towarzyszącym m.in. katarem.Skutki:Działanie niepożądane związane z feniraminą (zależne i niezależne od dawki):- uspokojenie, senność,- suchość błon śluzowych, zaparcia,- zaburzenia akomodacji, kołatanie serca, rozszerzenie źrenic,- niedociśnienie ortostatyczne, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji,- drżenia, zaburzenia koordynacji ruchowej,- omamy, splątanie,- świąd, pokrzywka, rumień,- obrzęk,- małopłytkowość, leukocytopenia.Działania niepożądane związane z paracetamolem:- reakcje nadwrażliwości,- małopłytkowość.

Efekty uboczne suplementów diety i leków bez recepty. Zobacz...

Komary, osy, pszczoły, kleszcze, ale także mrówki, pająki czy nawet niektóre muchy - te owady mogą nas ugryźć i użądlić. Część spotkamy w parkach lub lasach, inne przy zbiornikach wodnych. Choć boimy się wielu z nich, to warto wiedzieć, że nie wszystkie są niebezpieczne dla człowieka. Sprawdź w naszej galerii, które owady mogą nas ugryźć i użądlić, czym się charakteryzują , a także czy ich ugryzienie może być dla nas zagrożeniem i jak się przed nimi bronić!Przejdź dalej -->

Te owady nas gryzą i żądlą. Sprawdź, gdzie można je spotkać ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski