Dom w Twoim stylu
  Ramki 3D na rysunki dziecięce

  Ramki 3D na rysunki dziecięce

  Katarzyna Dębek

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Pomysłowe ramki na place plastyczne naszych dzieci rozwiążą odwieczny problem rodziców - wyrzucać czy przechowywać.
  1/6
  przejdź do galerii

  Pomysłowe ramki na place plastyczne naszych dzieci rozwiążą odwieczny problem rodziców - wyrzucać czy przechowywać. ©COOCOO

  Każdy z nas ma swoje sposoby na zachowanie pięknych wspomnień. Zdecydowaniem takim wspomnieniem są pierwsze plastyczne prace naszych dzieci. Z jednej strony nie chcemy ich wyrzucać, a z drugiej ich ilość może nas przerażać. Tak więc co zrobić z pierwszymi rysunkami dziecka, przestrzennymi wyklejankami, które maluch misternie tworzył na zajęciach plastycznych? Oto interesujący pomysł.
  Chwile godne zapamiętania bardzo chętnie eksponujemy. Stawiamy na półkach ramki ze zdjęciami, wieszamy na ścianie dzieła sztuki. A co z pracami plastycznymi dziecka? Bywa, że przyczepiamy je do lodówki na magnesy. Można dyskutować, czy to odpowiedni rodzaj ekspozycji prac naszej pociechy, która bez wątpienia włożyła w twórczy proces wiele czasu i co najważniejsze - serca.

  Rysunki wykonane kredkami lub mazakami można oczywiście włożyć do przeszklonych ramek. Problem pojawia się, gdy nasze dziecko zrobi obrazek przestrzenny.

  Na rynku dostępne są specjalne ramki, dzięki którym każdy obrazek, wyklejanka czy inne dzieło 3D będzie odpowiednio wyeksponowane. Ich konstrukcja jest bardzo prosta - drewniana oprawa z otwartym okienkiem ma szczelinę, przez którą bez problemu wsuniemy pracę dziecka. Do wyboru mamy ramki pojedyncze, podwójne i potrójne.

  Każde okienko to miejsce na obrazek w formacie A4. W zależności od rodzaju pracy plastycznej, ramkę można powiesić w pozycji poziomej lub pionowej. Ramki z okienkiem to nie tylko doskonałe rozwiązanie na ekspozycję trójwymiarowych małych dzieł sztuki, ale także sposób, by pokazać dziecku, że jego twórczość jest nie tylko piękna, ale również dla nas ważna.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem