Dom w Twoim stylu
  Meble w stylu minimalistycznym - piękno jest proste

  Meble w stylu minimalistycznym - piękno jest proste

  redakcja.regiodom

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Aranżacja mieszkania w stylu minimalistycznym

  Z badania na temat tego, jakie meble lubią Polacy, wynika, że cenimy sobie wnętrza urządzone w wersji „light". ©Black Red White

  Minimalizm w stylizacji mebli oznacza proste ponadczasowe formy oraz spokojne i stonowane kolory. Zobacz, co oferuje rynek.
  Aranżacja mieszkania w stylu minimalistycznym

  Z badania na temat tego, jakie meble lubią Polacy, wynika, że cenimy sobie wnętrza urządzone w wersji „light". ©Black Red White

  Black Red White zleciło wykonanie badania „Meble w polskich domach". Spośród 1000 respondentów aż 47 proc. powiedziało, że najlepiej czułoby się w mieszkaniu urządzonym w czystym stylu minimalistycznym, 39 proc. wskazało na styl minimalistyczny ciepły, a 28 proc. na współczesny styl skandynawski. Widać więc, że na topie są proste formy i stonowany wystrój.

  Współczesne meble pozawalają choćby ukryć telewizor w szafie, ustawić kwiatki w komodzie i wykorzystać regał jako ściankę działową. Dzięki minimalistycznym meblom można stworzyć elastyczną przestrzeń, która dopasuje się do potrzeb całej rodziny.

  Pomysłowe rozwiązania do minimalistycznych wnętrz


  Wyniki badań jednoznacznie wskazują, że najczęściej użytkowanym i najbardziej zaskakującym miejscem w domu jest salon, który jak się okazuje pełni w domu rolę wnętrza wielofunkcyjnego. Jego centralnym elementem niezmiennie pozostaje telewizor. Aż 96 proc. Polaków posiada co najmniej jeden telewizor w domu, a 79 proc. z nich umieszcza go właśnie w pokoju dziennym. Z tego też powodu najpopularniejszym meblem w tym wnętrzu jest szafka RTV, która jest obecna w 64 proc. polskich domów i 57 proc. pokoi dziennych.
  Moko TV Box to szafka RTV. Mebel ma estetyczny szczebelkowy front, który sprytnie ukrywa nie tylko dekoder czy odtwarzacz DVD, ale i telewizor. Jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację sprzętu. Black Red White

  Szafka pokazana na zdjęciu przypadnie do gustu osobom, które nie chcą eksponować telewizora we wnętrzu. Komoda ta ma zainstalowane dodatkowe bardzo funkcjonalne rozwiązanie tzw. „cable management", czyli specjalną wnękę na kable, dzięki której łatwo można wyeliminować z powierzchni blatu mało estetyczne elementy okablowania.

  W kolekcji Moko na uwagę zasługują też komody modułowe z otwartą przestrzenią od góry. Ciekawie prezentują się w niej zarówno książki, jak i kwiaty, które można umieścić w dopasowanym do wnęki kwietniku.
  Ciekawy pomysł na ekspozycje kwiatów w pokoju dziennym - kwietnik w komodzie. Black Red White

  Dostępny jest również moduł otwarty z boku. Można w nim umieścić dekoracje lub praktyczne przedmioty, które zawsze muszą być pod ręką. Dzięki modułowej budowie, meble można ustawić w dowolnej konfiguracji.

  Prostota formy


  Polacy uwielbiają spędzać wolny czas w salonie. W jego centralnej części są kanapa, telewizor i często konsola do gier. To swoiste domowe centrum rozrywki. Do jego urządzenia wykorzystujemy szafki dolne i wiszące oraz regały.
  W szafkach dolnych Modai można poprowadzić kable zasilające sprzęt RTV. Blach Red White

  Dużą zaletą mebli modułowych jest możliwość dobierania pojedynczych szafek do posiadanego już kompletu.

  Pomysł na regał


  Podczas wizyt w polskich domach ankieterzy zauważyli nowy trend – burzenie ścian i dzielenie nowej przestrzeni meblami. Najczęściej wykorzystywane są regały, które coraz częściej pełnią funkcję nowoczesnej ścianki działowej.
  Regały z kolekcji Mitoda mają różne układy i rozmiary. Dzięki lakierowanym frontom meble są bardziej funkcjonalne. Ciekawy wygląd można uzyskać wykorzystując wkładki (np. w kształcie litery „X"). Wkładki można dowolnie przestawiać, odmieniając tym samym wygląd mebla. Blach Red White


  Każdy moduł regału może być otwarty bądź zamknięty, a rozmieszczenie drzwiczek zależy tylko od potrzeb domowników i naszej fantazji.

  Elegancja i prostota w kąciku TV


  Telewizory w pokojach dziennych Polaków coraz częściej wiszą na ścianie. Aby uniknąć wiercenia dziur w ścianie, można wykorzystać regał z panelem TV, do którego przymocowuje się telewizor. Za panelem można ukryć kable. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest też nadstawka przeznaczona na sprzęt RTV (dekoder, konsolę do gier, odtwarzacz).
  Domowy kącik rozrywki można wzbogacić w bufet, witrynę, regał, stoli, a nawet biurko do pracy w ciągu dnia. Black Red White

  Projektując strefę dzienną w naszym mieszkaniu nie możemy zapomnieć o pasującej do całości aranżacji sofie.
  Sofa z kolekcji Zand ma zdejmowany pokrowiec. Dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości oraz zmienić jej wygląd, gdy pokrowiec już się nam znudzi. Black Red White

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem