Dobra forma szczypiornistów z Wolsztyna. Wygrali już po raz szósty. Cenny remis MKS Poznań w stolicy

Nareszcie możemy mówić o udanym weekendzie wielkopolskich drużyn grających w pierwszych ligach. Ekipy z naszego regionu na sześć spotkań odniosły cztery zwycięstwa, MKS Poznań wywalczył cenny remis i tylko Real Astromal Leszno musiał uznać wyższość prowadzącego w grupie A KPR Legionowo.

Spośród wielkopolskich pierwszoligowców nadal najlepiej spisuje się Wolsztyniak. Tym razem podopieczni Wojciecha Hanyża, po trudnym, wyrównanym pojedynku pokonali przed własną widownią Vetrex Sokół Kościerzyna 28:24 i umocnili się w tabeli na trzecim miejscu. Zespół z Wolsztyna odniósł już sześć zwycięstw, ponosząc tylko jedna porażkę. Mecz z Sokołem stał na dobrym poziomie, a jego losy zostały rozstrzygnięte miedzy 36. a 53. minutą, kiedy gospodarze powiększyli prowadzenie do 7 goli.

W Lesznie nierówno grający Real Astromal przez pierwszą połowę mógł mieć nadzieję na sprawienie niespodzianki w konfrontacji z liderem z Legionowa. Momentami gospodarze potrafili wypracować sobie nawet trzybramkową przewagę. Druga część meczu pozbawiła jednak leszczynian wszelkich złudzeń. Podopieczni trenera Ryszarda Kmiecika otrzymali od lidera tabeli i głównego kandydata do awansu surowa lekcję, ostatecznie przegrywaj różnicą aż 15 goli. Po tej porażce Real Astromal spadł w tabeli aż na 10. miejsce

W grupie A bardzo cenny punkt przywiózł ze stolicy MKS Poznań, który zremisował z Warszawianką 29:29. Ten wynik to z pewnością sukces poznania-ków, bo Warszawianka, po powrocie do pierwszej ligi, spisuje się nadspodziewanie dobrze, a do meczu z MKS Poznań przystępowała po serii trzech kolejnych zwycięstw. Mecz od początku do końca był bardzo wyrównany i zacięty. Częściej minimalnie prowadzili warszawianie, ale MKS Poznań, głównie za sprawą rozgrywającego świetne zawody Macieja Tokaja, nie ustępował. Na 1,5 minuty przed ostatnią syreną podopieczni Domana Leitgebera doprowadzili do remisu, chwilę później wyszli na prowadzenie, ale zwycięskiego rezultatu nie zdołali niestety utrzymać.

W grupie B Ostrovia Ostrów Wielkopolski, choć nie brakowało zaciętej walki, dość pewnie pokonała Viret CMC Zawiercie 30:27. Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia obejmując prowadzenie 5:0 i już go nie oddali, mimo że w 5. minucie czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Klara.

Natomiast MKS Kalisz zwyciężył MTS Chrzanów 35:29, choć długo nic nie wskazywało, na przerwanie serii niepowodzeń. Kaliszanie tak potrzebny sukces zapewnili sobie niesamowitym ostatnim kwadransem meczu, bo w 45. minucie przegrywali 19:25. Drugie zwycięstwo w sezonie, pozwoliło drużynie z Kalisza odbić się trochę od dna tabeli.

W pierwszej lidze kobiet komplet punktów zdobyła Polonia Kępno, która przed własna widownią pewnie pokonała AZS UMCS Lublin 33:24.

– Moje podopieczne nareszcie zaprezentowały grę, jakiej od nich oczekuję. Zespół pokazał swą siłę, popełnił znacznie mniej błędów niż w poprzednich meczach, bardzo dobrze spisywała się bramkarka Magda Słota – ocenił zadowolony trener kępnianek Maciej Nowicki.

Sparta Oborniki spotkanie szóstej kolejki z Koroną Kielce rozegra 5 listopada. Początek meczu w hali Obornickiego Centrum Sportu o godzinie 18.

Wolsztyniak Wolsztyn – Vetrex Sokół Kościerzyna 28:24 (15:14). Najwięcej bramek dla Wolsztyniaka: Kuta 7, Raczkowiak 7, Radny 6.

Real Astromal Leszno – KPR Legionowo 23:38 (11:12).
Najwięcej bramek dla Realu Astromal: M. Wierucki 6, Krystkowiak 5, Przekwas 4, Misiaczyk 3, J. Wierucki 3.

Warszawianka Warszawa – MKS Poznań 29:29 (14:13). Najwięcej bramek dla MKS Poznań: Tokaj 13, Przedpełski 6, Leder 3.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Viret Zawiercie 30:27 (15:10). Najwięcej bramek dla Ostrovii: Galewski 8, Bałwas 6, Staniek 4, Jedwabny 3, Tomczak 3.

MKS Kalisz – MTS Chrzanów 35:29 (15:17). Najwięcej bramek dla MKS Kalosz: Gomółka 13, Surosz 8, Strzebiecki 6.

Polonia Kępno – MKS AZS UMCS Lublin 34:23 (18:8). Najwięcej bramek dla Polonii: Wynnyk 8, Fijałkowska 7, Nowicka 4, Cichoń 4, Oreszczuk 4, Grozdanowska 3, Wesołowska 3.