MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czwarta porażka z rzędu Biofarmu Basket

Adam Metelski zdobył 23 punkty i był najskuteczniejszym zawodnikiem poznańskiej drużyny. Grzegorz Dembiński
Nie wiedzie się ostatnio koszykarzom Biofarmu Basket Poznań. Tym razem podopieczni Przemysława Szurka ulegli po zaciętym meczu Enei Astorii w hali w Bydgoszczy.

Na boisko tym razem nie wybiegły koszykarki ekstraklasy, bo swój pierwszy mecz w eliminacjach ME rozgrywała w sobotę reprezentacja. Podopieczne Arkadiusza Rusina przegrały w Wałbrzychu z wyżej notowaną Białorusią 62:70, mimo że do przerwy prowadziły trzema punktami.

– Mecz ma cztery kwarty i trzeba być od początku do końca konsekwentnym w tym, co sobie założyliśmy. W trzeciej kwarcie tego zabrakło. To też nie jest tak, że ta pierwsza połowa była doskonała. Pewne rzeczy zaryzykowaliśmy i zespół przeciwny nie trafiał. Być może dlatego był tak niski wynik do przerwy. W trzeciej kwarcie popełniliśmy ewidentne błędy. Straciliśmy 28 punktów, czyli praktycznie tyle, ile przez 20 minut. Szkoda pracy i wysiłku, aby jedną kwartą niweczyć cały trud włożony w ten mecz – przyznał selekcjoner reprezentacji i jednocześnie trener mistrzyń Polski ze Ślęzy Wrocław.

Jego zdaniem usprawiedliwieniem dla biało-czerwonych może być klasa rywala. – Musimy zdać sobie sprawę z tego na jakim poziomie są te zawodniczki. One grają w najsilniejszych ligach, mają doświadczenie z mistrzostw Europy i świata, z igrzysk olimpijskich. Tego nie mamy, my dopiero nabieramy doświadczenia – dodał Rusin.

W środę Polki zagrają na wyjeździe z Turczynkami, które w sobotę wysoko pokonały na wyjeździe Estonki 81:56. Do Eurobasketu zakwalifikują się zwycięzcy ośmiu grup i sześć zespołów z drugich miejsc.

Na pierwszoligowych parkietach świetnie spisali się koszykarze Jamaleksu Polonii Leszno. Ekipa Łukasza Grudniewskiego pokonała przed własną publicznością groźnego beniaminka, R8 Basket Kraków i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli. Czwartą porażkę z rzędu zanotowali natomiast koszykarze Biofarmu Basket Poznań. Podopieczni Przemysław Szurka przegrali jednym punktem z wyżej notowaną Eneą Astorią w Bydgoszczy.

Na zapleczu ekstraklasy koszykarek tym razem pauzował Lider Swarzędz. Z powodzeniem grały za to u siebie zawodniczki Pomarańczarni MUKS Poznań. Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego po bardzo dobrym meczu rozgromiły Grot Pabianice (85:47) i awansowały na pozycję wicelidera grupy B. Natomiast Tęcza Leszno w niedzielę nie sprostała na własnym parkiecie liderowi, czyli Koronie Kraków.

Eliminacje ME koszykarek: Polska – Białoruś 62:70 (17:14, 15:15, 17:18, 13:13)
Polska: Kaczmarczyk 22, Żurowska 10, Misiek 8, Gajda 7, Makurat 7, Ziętara 5, Szajtauer 2, Skobel 1.
I liga koszykarzy: Jamalex Polonia Leszno – R8 Basket Kraków 79:68 (20:21, 20:15, 19:12, 20:20) Najwięcej dla Polonii: Chanas 27, Sirijatowicz 14.
Enea Astoria Bydgoszcz – Biofarm Basket Poznań 69:68 (21:21, 19:10, 9:22, 20:15) Najwięcej dla Biofarmu: Metelski 23, Fiszer 10.
I liga koszykarek: Pomarańczarnia MUKS Poznań – Grot Pabianice 85:47 (21:13, 17:15, 25:5, 22:14) Najwięcej dla Pomarańczarni: Szarzyńska 12, Wdowiuk 11, Pisera 10.
Tęcza Leszno – Korona Kraków 44:65 (16:15, 15:22, 10:14, 3:14) Najwięcej dla Tęczy: Sobańska 15, Walentowska 8, Hołtyn 7.