Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcesz zbierać i ponownie wykorzystywać deszczówkę? Możesz liczyć na dofinansowanie! Ruszył nabór do programu Mała retencja w Poznaniu

Weronika Błaszczyk
Weronika Błaszczyk
Osoby prywatne, przedsiębiorstwa, wspólnoty, spółdzielnie i społeczne inicjatywy mieszkaniowe mogą już składać wnioski o dofinansowanie na działania związane z małą retencją. 16 maja rozpoczął się nabór do programu. Potrwa do 6 czerwca.
Osoby prywatne, przedsiębiorstwa, wspólnoty, spółdzielnie i społeczne inicjatywy mieszkaniowe mogą już składać wnioski o dofinansowanie na działania związane z małą retencją. 16 maja rozpoczął się nabór do programu. Potrwa do 6 czerwca. pixabay.com/materiał ilustracyjny
Osoby prywatne, przedsiębiorstwa, wspólnoty, spółdzielnie i społeczne inicjatywy mieszkaniowe mogą już składać wnioski o dofinansowanie na działania związane z małą retencją. 16 maja rozpoczął się nabór do programu. Potrwa do 6 czerwca.

Od 16 maja można składać wniosku o dofinansowanie działań związanych z małą retencją. Nabór do programu potrwa do 6 czerwca. Na wsparcie pieniężne mogą liczyć osoby prywatne, przedsiębiorcy, a także wspólnoty, spółdzielnie i społeczne inicjatywy mieszkaniowe, które podejmą się zatrzymywania i ponownego wykorzystywania deszczówki.

Każdy może przyczynić się do oszczędności zasobów wodnych na własnej posesji, a my już kolejny rok wspieramy poznanianki i poznaniaków, którzy chcą w ten sposób zadbać o środowisko. Dzięki małej retencji woda nie ucieka do kanalizacji deszczowej i Warty, lecz może być na powrót wykorzystana, np. do podlewania przydomowych ogródków. Wpływa to korzystnie na poprawę lokalnego mikroklimatu oraz pozwala odciążyć sieć wodociągową. W obliczu pogłębiających się zmian klimatycznych takie działania są niezbędne

– mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Pieniądze otrzymane w wyniku dofinansowania można przeznaczyć m.in. materiały, montaż i budowę systemu deszczowego lub na zakup materiałów i pracę mające na celu modernizację i usprawnienie istniejącego już takiego systemu.

Jak czytamy na stronie Miasta Poznania, wsparcie mogą starać się mieszkańcy Poznania, zarówno osoby prywatne, jak i wspólnoty, spółdzielnie oraz społeczne inicjatywy mieszkaniowe czy przedsiębiorcy. Dotacja może pokryć do 80 proc. kosztów. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz społeczne inicjatywy mieszkaniowe mogą liczyć na pomoc w wysokości do 50 tys. zł, pozostali – do 6 tys. zł (o tysiąc złotych więcej niż rok temu).

Należy też dodać, że nieruchomość, na jaką przysługuje dofinansowanie, musi znajdować się na terenie Poznania.
Za realizację programu odpowiada Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Balkon to szczególne miejsce. To tam możemy relaksować się pijąc kawę, a także złapać trochę oddechu szczególnie w rzeczywistości pandemicznej, gdzie wiele aktywności na świeżym powietrzu było zabronionych. Życie we wspólnocie wymaga przestrzegania jej zasad. Sprawdź w naszej galerii, czego nie można robić na balkonie. Szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii.

Takich rzeczy nie wolno robić na balkonie. Zobacz koniecznie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski