Brązowy medal piłkarzy wodnych Box Logistics Waterpolo Poznań w Pucharze Polski w Gliwicach. To dobry prognostyk przed meczami ekstraklasy

Drużyna poznańskich piłkarzy wodnych z brązowymi medalami za zdobycie trzeciego miejsca w turnieju o Puchar Polski Fot. Archiwum Waterpolo Poznań
W miniony weekend zawodnicy z Poznania brali udział w Pucharze Polski 2021. Było to prawdziwe święto piłki wodnej! Do walki o podium stanęło osiem najlepszych drużyn z całej Polski! Drużyna Box Logistics Waterpolo Poznań wywalczyła w Gliwicach brązowy medal.

W miniony weekend odbył się Puchar Polski Seniorów w piłce wodnej. Osiem najlepszych drużyn w kraju rywalizowało między sobą o złoty medal. Tegoroczny turniej rozegrany został w Gliwicach. W sobotę Poznań rozpoczął rywalizacje meczem ćwierćfinałowym, w którym pewnie pokonał drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz od początku do końca był pod kontrolą poznaniaków. Wynik końcowy to 7:11!

Pewnym zwycięstwem Box Logistics Waterpolo Poznań zapewnił sobie miejsce w półfinale , gdzie zmierzył się z aktualnym Mistrzem Polski oraz obrońcą Pucharu Polski 2020 – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom. W pierwszej części spotkanie układało się po myśli poznaniaków, co zaowocowało prowadzeniem w drugiej kwarcie meczu. Niestety trzecia i czwarta kwarta należała do drużyny z Bytomia, która z każdą kolejną minutą powiększała różnicę bramkową. Był to drugi sobotni mecz i niestety zabrakło kondycji, co na pewno spowodowane było trudnościami w przygotowania w związku z trwającą pandemią. Mecz zakończył się wygraną ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom wynikiem 7:17.

W niedzielę o godzinie 11:30 rozpoczął się mecz o 3 miejsce z bardzo silną i utytułowaną z drużyną ŁSTW OCMER z Łodzi. Od samego początku mecz udało się kontrolować. W pierwszej kwarcie nie padła żadna bramka. Obie drużyny skupiły się na grze w obronie. Dzięki doskonałej formie Bartłomieja Kowalewskiego, a także całej drużyny udało się utrzymywać prowadzenie do końca. W ostatniej kwarcie zwycięską bramkę zdobył trener i kapitan drużyny z Poznania – Tomasz Różycki! Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:8 i tym
samym Box Logistics Waterpolo Poznań zdobyło brązowy medal!

„Jestem dumny z postawy całej drużyny, która pokazała charakter i walczyła w każdym spotkaniu do końca. W meczu półfinałowym, na dwie ostatnie kwarty zabrakło nam siły na tak mocną drużynę, ale już do następnego spotkania o trzecie miejsce, przystąpiliśmy w pełnym skupieniu i z pełnym zaangażowaniem. Kapitalne spotkanie o trzecie miejsce. Pełna kontrola gry od początku do końca, choć było bardzo ciężko. Spotkały się dwie drużyny, na bardzo wyrównanym poziomie, o czym świadczy wynik pierwszej kwarty 0:0, ale koncentracja i to, że byliśmy konsekwentni w naszych działaniach, zarówno w obronie, jak i w ataku przyczyniło się do tego, że mecz wygraliśmy 8:7. Jestem dumny z całej drużyny i dziękuję zarówno zawodnikom jak i wszystkim instytucją, i osobom, które przyczyniły się do naszego sukcesu” - mówi Tomasz Różycki, kapitan i prezes poznańskiego klubu.

"Trzecie miejsce w tak ważnym wydarzeniu jak Puchar Polski Seniorów w Piłce Wodnej to doskonały prognostyk i sprawdzian przed zbliżająca się drugą połową sezonu. Cieszy bardzo wysoka forma zawodników i zespołu, pomimo licznych utrudnień związanych z pandemią. Z dużym optymizmem przystępujemy do treningów, w związku z nadchodzącymi rozgrywkami ekstraklasy." - dodał Różycki.