Boks: Trzy złote medale Wielkopolan na na mistrzostwach Polski w Zawierciu

Osiem medali zdobyli pięściarze wielkopolskich klubów podczas zakończonych w sobotę w Zawierciu 84 indywidualnych mistrzostw Polski seniorów. archiwum polskapresse

Mistrzami kraju zostali Dawid Michelus (Sokół Piła) w kategorii 56 kg oraz dwaj reprezentanci PKB Lechmy Poznań - Kamil Gardzielik w wadze 75 kg i Włodzimierz Letr w wadze 91 kg.

Dawid Miichelus i Włodzimierz Letr jako jedyni obronili złote medale MP zdobyte w ubiegłym roku odczas mistrzostw Poski, które odbyły się w Poznaniu, przy czym Dawid Michelus triumfował tym razem w kategorii wagowej 56 kg, zaś w poznańskiej Arenie okazał się najlepszy w wadze 60 kg.

Wicemistrzami Polski zostali Damian Wrzesiński - 60 kg oraz Michał Gerlecki - 81 kg (obaj PKB Lechma Poznań). .Na najniższym stopniu podium stanęło dwóch kolejnych pięściarzy Poznańskiego Klubu Bokserskiego: Mateusz Kostecki (64 kg) i Roman Szymański (69 kg), a także Przemysław Pikolik (Sparta Złotów) - 81 kg.

Ekipa PKB Lechmy Poznań, gdyby nie kontrowersyjne decyzje arbitrów, mogła wrócić z Zawiercia z pokaźniejszym dorobkiem medalowym. Poznaniacy triumfowali w klasyfikacji drużynowej.