Biofarm przegrał po zaciętym meczu w Kołobrzegu

Najskuteczniejszym zawodnikiem Biofarmu Basket ponownie był zdobywca 13 punktów, Piotr Wieloch Fot. Waldemar Wylegalski
W środę toczyła się rywalizacja na koszykarskich parkietach ekstraklasy kobiet oraz I i II ligi mężczyzn. Sromotnej porażki w Bydgoszczy doznały zawodniczki Ostrovii.

Z kolei koszykarze Biofarmu Basket Poznań po zaciętej walce ulegli w hali Millenium w Kołobrzegu miejscowej Kotwicy. W trzeciej kwarcie podopieczni Przemysława Szurka byli jeszcze na prowadzeniu, ale w końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Uzyskali 3-5-punktową przewagę i na nic się zdały w tej sytuacji faule taktyczne gości. Obie ekipy grały z bardzo słabą skutecznością rzutów, ledwie przekraczając próg przyzwoitości, czyli 30 procent.

Natomiast beniaminek BLK z Ostrowa w starciu z Artego wygrał pierwszą kwartę, po czym w drugiej zdobyły jedynie pięć punktów. Po takiej zapaści ekipa gości już się nie odrodziła.

Wreszcie w II lidze koszykarzy po niezwykle emocjonującym pojedynku Tarnovia zwyciężyła Sklep Polski Gniezno.

I liga mężczyzn:
Kotwica Kołobrzeg – Biofarm Basket Poznań 61:58 (16:9, 9:20, 19:14, 17:15)
Najwięcej punktów dla Biofarmu: Wieloch 13, Struski 10, Smorawiński 7, Fiszer 7.
Inne wyniki: GTK Gliwice – Znicz Pruszków 85:64, Rosa Radom – GKS Tychy 64:75, Pogoń Prudnik – Zetkama Doral Nysa Kłodzka 96:70,
Ekstraklasa kobiet: Artego Bydgoszcz – Ostrovua 82:50 (najwięcej dla gości: Jasnowska 14, Ostrowska 9), MKK Siedlce – Energa Toruń 69:80, Pszczółka Lublin – Ślęza Wrocław 47:70, JAS FBG Sosnowiec – Widzew Łódź 79:61, Wisła Can-Pack Kraków – Basket 90 Gdynia 72:60, AZS AJP Gorzów – CCC Polkowice 61:49. II liga mężczyzn (zaległy mecz): Tarnovia Tarnowo Podgórne – Sklep Polski MKK Gniezno 65:63.