Biofarm Basket grał dobrze tylko 10 minut

LUMAR
Biofarm Basket grał dobrze tylko 10 minut Łukasz Gdak
Spore rozczarowanie – zamiast czwartego zwycięstwa w pierwszej lidze, szósta porażka – tak najkrócej można określić nastroje kibiców po przegranym przez Biofarm Basket Poznań spotkaniu z ACK UTH Rosą Radom. Wydawało się bowiem, że podopieczni trenera Przemysława Szurka pojedynek z radomską młodzieżą powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść. Ale przez 30 minut środowego meczu poznaniacy grali fatalnie, kto wie czy nie były to najsłabsze trzy kwarty w tym sezonie.

W pierwszych 10 minutach goście zdobywali punkty po celnych trójkach – 15 na 18. Koszykarze Biofarmu co prawda w siódmej minucie objęli prowadzenie 12:10, ale dwa celne rzuty za trzy graczy Rosy przywróciły porządek na boisku. W drugiej kwarcie radomianie powiększali systematycznie przewagę, głównie dzięki nieporadnej grze gospodarzy, którzy popełniali wiele prostych błędów i mieli dużo strat.

Po przerwie nic się nie zmieniło, dlatego po 30 minutach przewaga Rosy wynosiła aż 19 punktów i zapowiadał się pogrom poznańskiego zespołu. Po krótkiej pauzie przed ostatnią częścią meczu nagle na boisku wszystko się odmieniło – to poznaniacy przejęli inicjatywę, punkt po punkcie niwelowali przewagę rywali, ale zabrakło czasu. Ostatnie 10 minut Biofarm Basket wygrał 24:11.

Mimo emocji w czwartej kwarcie w drużynie Biofarmu trudno kogokolwiek wyróżnić. Przez 30 minut bowiem wszyscy grali bardzo źle i dotyczy to tym razem w równiej mierze i młodzieży, i tych najbardziej doświadczonych zawodników Biofarmu Basketu.

Kolejne spotkanie w hali Politechniki Poznańskiej Biofarm Basket rozegra 21 listopada z Astorią Bydgoszcz. Może wtedy będziemy się cieszyć ze zwycięstwa.

Biofarm Basket Poznań – ACK UTH Rosa Radom 58:64 (12:18, 10:15, 12:20, 24:11)
Biofarm Basket:
Metelski 17, Wieloch 15 (2x3), Fiszer 9 (3x3), Szymczak 8 (2x3), Gruszczyński 3, Michalik 2, Szydłowski 2, Stankowski 2, Bręk 0, Kurpisz 0, Smorawiński 0.
UTH Rosa: Schenk 17 (2x3), Zegzuła 17 (3x3), Cetnar 15 (1x3), Kapturski 7 (1x3), Stanios 3 (1x3), Gos 3 (1x3), Zwęgliński 2, Parszewski 0.