Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bieg Niepodległości wraca na ulice Poznania i będzie drugim największym biegiem w stolicy Wielkopolski. W Luboniu jubileuszowa edycja biegu

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Podczas Biegu Niepodległości nigdy nie brakuje akcentów patriotycznych na ubraniach i akcesoriach biegaczy
Podczas Biegu Niepodległości nigdy nie brakuje akcentów patriotycznych na ubraniach i akcesoriach biegaczy Łukasz Gdak
Bieg Niepodległości wraca na ulice Poznania. Drugi co do wielkości bieg w stolicy Wielkopolski rozpocznie się w piątek o godz. 11.11 z ul. Grunwaldzkiej przy zbiegu ze Śniadeckich.

Po raz pierwszy biało-czerwony korowód biegaczy przemierzy 10 km wyłącznie ulicą Grunwaldzką (półmetek został wyznaczony przy cmentarzu na Junikowie). Organizatorzy pochwalili się, że limit 4500 zawodników został wyczerpany, a to oznacza, że na starcie powinno pojawić się ponad 4 tys. zawodników (więcej startowało w tym roku w Poznaniu tylko w półmaratonie). Meta zlokalizowana będzie przy MTP.

Zobacz też: 7. Bieg Niepodległości w Poznaniu: Godzina rozpoczęcia, nowa trasa i utrudnienia

Obecnie można się jeszcze zapisywać na tegoroczną edycję biegu, ale tylko na opcję wirtualną. Do zdobycia jest wyjątkowy medal – statuetka ułana – a na przebiegnięcie 10 kilometrów jest czas do końca listopada.

W ramach Biegu Niepodległości w Poznaniu odbędą się 11. MP kobiet na 10 km. Wśród faworytek największe szanse na złoto ma Izabela Paszkiewicz, a niespodziankę może sprawić świeżo upieczona mistrzyni Polski na 5km , Sabina Jarząbek.

– Nowa trasa niewątpliwie jest szybka, płaska i sprzyjająca, by zarówno zawodowcy, jak i amatorzy uzyskali na koniec sezonu świetne wyniki – przyznał Artur Kujawiński, dyrektor poznańskiego biegu.

W dniu święta narodowego biegacze pojawią się też na ulicach Lubonia. Tamtejszy Bieg Niepodległości to starszy brat poznańskiej imprezy, bo w Luboniu odbędzie się 10. edycja, a w Poznaniu dopiero 7.

Wystartuje tam ponad 1000 biegaczy z ul. 11 Listopada o godz. 11.11. Na uczestników imprezy zorganizowanej przez Ronin Running czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan, konkurs „Mistrz Kibicowania” i wiele akcentów patriotycznych.

Poznań posiada szereg obiektów sportowych, na których można pograć w wiele gier zespołowych. Najpopularniejsze są boiska do gry w piłkę nożną, tak zwane orliki, jednak większość z nich jest wielofunkcyjna. W galerii przedstawiamy adresy wybranych boisk dostępnych w Poznaniu. Część z nich to boiska osiedlowe, ogólnodostępne, a część to obiekty zlokalizowane przy szkołach bądź Młodzieżowych Domach Kultury. W tym drugim przypadku mogą one być rezerwowane na potrzeby zajęć wychowania fizycznego, bądź szkolnych drużyn, dlatego warto zapytać o dostępność zarządcę obiektu bądź dokonać rezerwacji.  Przejdź dalej i sprawdź --->

Tu pograsz w piłkę za darmo! Sprawdź adresy ogólnodostępnych...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski