Bieg Jagiełły w Pobiedziskach, czyli najbardziej górski półmaraton w Wielkopolsce. Patrycja Talar wygrała u siebie już po raz trzeci

Zwyciężczyni biegu, Patrycja Talar na mecie zrobiła sobie zdjęcie z burmistrzem Pobiedzisk, Ireneuszem Antkowiakiem Szymon Kapela
W Pobiedziskach odbyła się 31. edycji półmaratońskiego Biegu Jagiełły Tip-Topol. Zwyciężyli Paweł Tarasiuk z Poznania i zawodniczka gospodarzy, Patrycja Talar, reprezentująca Olimpię Poznań.

Tarasiuk pagórkowaty bieg, określany mianem nieoficjalnych górskich mistrzostw Wielkopolski, ukończył w czasie 1:14:41. Z kolei triumfatorka tegorocznego Wings for Life w Poznaniu przebiegła 21,0975 km z wynikiem1:23:36.Do mety dotarło 279 zawodników.

– Biegłam na swojej ziemi, więc to zupełnie coś niepowtarzalnego, bo wokół byli znajomi i rodzina. Trasę zawodów znam jak własną kieszeń, bo przecież na co dzień tutaj trenuję. W przeddzień miałam jeszcze wątpliwości, czy wystartuję, bo od pewnego czasu mam problemy z piętą, ale jak pomyślałam o tym, że wszyscy na mnie liczą w Pobiedziskach, to wątpliwości natychmiast zostały rozwiane – przyznała Patrycja Talar, trzykrotna zwyciężczyni Biegu Jagiełły.

Jej wygrana nie była ani przez moment zagrożona. – Narzuciłam sobie swoje tempo i na mecie zameldowałam się ze swoim najlepszym czasem w Pobiedziskach. Potwierdziłam, że biegam w tym roku szybciej niż dotychczas – dodała Talar.