Bayern nie pozostawił złudzeń Manchesterowi City, "Czerwone Diabły" zremisowały w Doniecku

W środowych meczach piłkarskiej Ligi Mistrzów na plan pierwszy wysuwało się starcie wagi ciężkiej, czyli mecz obrońców tytułu z Manchesterem City. Trener i piłkarze Bayernu chwalili przed meczem rywali, ale na boisku nie mieli dla nich litości i pewnie zainkasowali trzy punkty.

– Manchester City to jedna z najlepszych drużyn w Europie. Jestem w stu procentach pewny, że rywale znajdą się w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów. D la nas mecz z Anglikami to bardzo wymagający test – przyznał trener Bayernu, Pep Guardiola, który w Monachium pracuje już od ponad stu dni. – Jestem pod wrażeniem pracy Manuela Pellegriniego. Nie ważne jaki klub trenuje, zawsze widać jego wkład. Jego zespoły zawsze grają w podobny sposób. Miało to miejsce w Villareal, Realu Madryt i Maladze – dodał kataloński szkoleniowiec.
Trener „Citizens” mniej natomiast chwalił Guardiolę, a więcej swoich zawodników. – Musimy przez 90 minut grać ze świadomością, że każdy błąd może oznaczać stratę bramki. To bardzo ważne, żeby piłkarze byli skoncentrowani przez cały mecz. Bayern to świetny zespół, ale my jesteśmy w niezłej formie i trzy punkty mogą zostać u nas – zapewniał Chilijczyk.
Mówiąc o błędach Pellegrini na pewno nie przypuszczał, że jego podopieczni popełnią go tak szybko. W 7 min w defensywie MC zabrakło asekuracji i Franck Ribery w swoim stylu ściął akcję do środka i uderzył z 20 m. W bramce nieco przysnął Joe Hurt i Bawarczycy objęli prowadzenie. W drugiej połowie gole Thomasa Muellera i Arjena Robbena całkowicie już podcięły skrzydła gospodarzom, którzy odpowiedzieli tylko bramką Alvaro Negredo w 79 min.
W drugim spotkaniu tej grupy, rozegranym w Moskwie Viktoria miała szansę sprawić niespodziankę, ale nie potrafiła przy stanie 0:1 wykończyć kilku dobrze zapowiadających się kontr. W stolicy Rosji padły dwie kuriozalne bramki. Przy trzeciej dla CSKA piłka prześlizgnęła się pod nogą bramkarza, a przy drugim golu dla czeskiej jedenastki Igor Akinfiejew wypiąstkował futbolówkę na głowę rywala i w konsekwencji doprowadził do nerwowej końcówki. Z kolei w grupie C wydarzeniem spotkania w Brukseli był debiut w LM16-letniego Joeri Tielemansa (trzeci najmłodszy piłkarz w historii rozgrywek). W pierwszej połowie „Fiołki” mogły wyrównać, ale Alexandar Mitrovic nie wykorzystał karnego. Hat-tricka w tym spotkaniu zaliczył Konstandinos Mitroglou. W drugim meczu na Parc de Princes niepodzielnie rządzili Zlatan Ibrahimovic i jego dobrze opłacana spółka.
Natomiast w grupie B warunki gry w pierwszej połowie meczu w Turynie dyktowała „Stara Dama”, a do siatki trafił Didier Drogba po kardynalnym błędzie defensorów mistrza Włoch. W końcówce spotkania Bulut uratował „Galacie” remis.
Wreszcie w grupie A złą passę przerwały „Czerwone Diabły”, ale zwycięstwa pozbawił je Brazylijczyk Tayson.

Grupa A
Szachtar Donieck – Manchester United 1:1
Bramki: Tayson (76) – Welbeck (18).
Bayer Leverkusen – Real Sociedad San Sebastian 2:1
Bramki: Rolfes (45), Hegeler (90) – Vela (52).
1. Manchester United 2 4 5:3
2. Szachtar Donieck 2 4 3:1
3. Bayer Leverkusen 2 3 4:5
4. Real Sociedad 2 0 1:4
Grupa B
Juventus Turyn – Galatasaray Stambuł 2:2
Bramki: Vidal (78. karny), Quagliarella (87) - (Drogba (36), Umut Bulut (90).
Real Madryt – FC Kopenhaga 4:0
Bramki: Ronaldo (21, 65), Di Maria (71,90)
1. Real Madryt 2 6 10:1
2. Juventus Turyn 2 2 3:3
3. FC Kopenhaga 2 1 1:5
4. Galatasaray Stambuł 2 1 3:8
Grupa C
Paris St. Germain – Benfica Lizbona 3:0
Bramki: Ibrahimovic (5,30), Marquinhos (25).
CSKA Moskwa – Viktoria Pilzno 3:2
Bramki: Tosic (19), Honda (29), Reznik (78, samobójcza) – Rajtoral (4), Bakos (90).
Manchester City – Bayern Monachium 1:3
Bramki: Negredo (79) - Ribery (7)., Mueller (56), Robben (59).
1. Bayern Monachium 2 6 6:1
2. Manchester City 2 3 4:3
3. CSKA Moskwa 2 3 3:5
4. Viktoria Pilzno 2 0 2:6