Rozpoczął się proces autolustracyjny Marcina Libickiego

  Rozpoczął się proces autolustracyjny Marcina Libickiego

  Barbara Sadłowska, Krzysztof M.Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rozpoczął się proces autolustracyjny Marcina Libickiego. Dzisiaj poznański Sąd Okręgowy postanowił zwrócić się do Instytutu Pamięci Narodowej, aby przedstawił swoje ustalenia dotyczące przeszłości wielkopolskiego europosła PiS.
  - Sąd uznał, że mam postawy do wszczęcia postępowania, bo zostałem publicznie pomówiony - stwierdził Marcin Libicki, który na posiedzeniu stawił się w towarzystwie syna Filipa i adwokata Macieja Gutowskiego.

  Sąd zgodnie z ustawą wystąpi do Biura Lustracyjnego poznańskiego oddziału IPN, by sprawdził prawdziwość oświadczeń lustracyjnych wcześniej złożonych przez wnioskodawcę.

  - IPN nie ma zakreślonego terminu wykonania tych czynności - zaznaczyła sędzia Maria Kostecka.
  - To trochę niepokojące, że IPN nie ma limitu czasu - przyznał Marcin Libicki.

  Nie wiadomo, kiedy odbędzie się jego rozprawa lustracyjna. Prokuratorzy IPN raczej nie uporają się z tą sprawą przed czerwcowymi wyborami do europarlamentu. Czy polityk PiS będzie ubiegał się o mandat? - To zależy od prezesa Kaczyńskiego - powiedział Libicki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo