Poznań: Początek prób do Misterium Męki Pańskiej

  Poznań: Początek prób do Misterium Męki Pańskiej

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W sobotnie popołudnie odbyła się pierwsza próba do Misterium Męki Pańskiej, które w tym roku odbędzie się po raz 10. na poznańskiej Cytadeli.
  Nawet zła pogoda nie odstraszyła uczestników widowiska, którzy przypominali sobie poszczególne sceny pod czujnym okiem reżysera Artura Piotrowskiego. Wielu z odtwórców głównych postaci bierze udział w tym przedsięwzięciu od samego początku, zmieniają się natomiast osoby z tłumu, które co roku trzeba wprowadzać od początku w każdą scenę.

  Najwięcej czasu zajmuje realizacja Drogi Krzyżowej, która poprowadzona jest przez środek placu Pod Dzwon Pokoju na stalowej konstrukcji wzniesionej ponad głowami ludzi.
  Oświetlają ją szpalery harcerzy z pochodniami oraz ogromnej mocy 4 wojskowe reflektory lotnicze. Wczoraj rozpoczął się montaż scenografii do misterium. Pracują tam stolarze, elektrycy, dźwiękowcy, od których zależy, czy kolejne widowisko zrobi na wiernych po raz kolejny tak niesamowite wrażenie.

  Największe widowisko tego typu w Europie odbędzie się 4 kwietnia o godz. 20. W sumie przygotowuje je około tysiąca osób w tym 300 harcerzy, którzy co roku dbają o bezpieczeństwo ponad 100 tysięcy widzów.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo